800
۱
رئیس اداره شیلات سراوان:

پروژه پایلوت پرورش ماهیان خاویاری برای اولین بار در سراوان آغاز شد/توسعه صنعت آبزی پروری با پروش گونه های جدید از آبزیان

دهقان گفت: برای اولین بار پروژه پرورش ماهیان خاویاری جهت بررسی امکان سنجی دقیق پرورش این ماهیان و بررسی وضعیت رشد آن با رهاسازی دو گونه در سطح شهرستان آغاز شد.
پروژه پایلوت پرورش ماهیان خاویاری برای اولین بار در سراوان آغاز شد/توسعه صنعت آبزی پروری با پروش گونه های جدید از آبزیان
دهقان رئیس اداره شیلات شهرستان سراوان در گفت و گو با شستون بیان کرد: با توجه به فراهم بودن شرایط محیطی و اقلیمی جهت پرورش ماهیان خاویاری، به مناسبت گرامیداشت هفته دولت برای اولین بار پروژه پرورش ماهیان خاویاری در سطح یک باب استخر پرورشی بصورت آزمایشی آغاز بکار کرد.

وی افزود: در راستای تحقق برنامه های اقتصادی مقاومتی، توجه به ظرفیت های بومی و ضرورت معرفی گونه های آبزیان جدید با هدف توسعه و به روز رسانی صنعت آبزی پروری و اقتصادی کردن پرورش ماهی، پروژه پرورش ماهیان خاویاری جهت بررسی امکان سنجی دقیق پرورش این ماهیان و بررسی وضعیت رشد آن با رهاسازی دو گونه در سطح شهرستان آغاز شد.

این مقام مسئول ادامه داد: ماهیان خاویاری بومی دریای خرز و از با ارزشترین ماهیان در سطح جهان بوده که دارای ارزش افزوده بالایی برای بهره بردار خواهد بود و در طول دوره پرورشی آن در دراز مدت درآمدی سرشاری را برای آبزی پرور به ارمغان خواهد آورد.

دهقان خاطرنشان کرد:هم اکنون این آمادگی وجود دارد که آموزش های لازم در این زمینه بهره علاقه مندان ارائه و همچنین کمک ها و تسهیلات مورد نیاز برای متقاضیان فعالیت های آبزی پروری در سطح شهرستان فراهم است.

انتهای پیام/
پنجشنبه ۴ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۳۸
کد مطلب: 23419
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *