800
۰
فرمانده سپاه سراوان:

یاران سلیمانی برای کشیدن افسار کرونا همچنان در میدان هستند/ از توزیع ۱۵ هزار ماسک تا انجام رایگان تست پی سی آر برای روستاییان

احمد مالدار گفت: یاران سلیمانی در شرقی ترین نقطه ایران برای مهار ویروس کرونا همچنان در میدان حضور دارند.
یاران سلیمانی برای کشیدن افسار کرونا همچنان در میدان هستند/ از توزیع ۱۵ هزار ماسک تا انجام رایگان تست پی سی آر برای روستاییان
احمد مالدار فرمانده سپاه سراوان در گفت و گو با شستون بیان کرد: طرح شهید حاج قاسم سلیمانی به منظور قطع زنجیره  انتقال ویروس کرونا به صورت محله ای و خانه به خانه از سال گذشته با مشارکت موثر بسیجیان در سراوان آغاز شده و تا مهار این ویروس ادامه خواهد داشت.

وی افزود: روحیه جهادی و خستگی ناپذیر سردار سرافراز شهید حاج قاسم سلیمانی سرلوحه کار یارانش در بسیج، سپاه، حوزه بهداشت و درمان، انجمن های مردم نهاد و دیگر ارگان ها و مردم در راستای مقابله با ویروس کووید ۱۹ قرار گرفته است و با یک عزم جدی برای دفاع از حریم سلامت به‌پا خواسته اند.


فرمانده سپاه سراوان ادامه داد: یاران سلیمانی در جای جای ایران اسلامی با جان و دل در میدان حضور یافتند و به یاری هموطنان شتافتند تا بار دیگر ایثار و فداکاری را به رخ جهانیان بکشانند.


مالدار گفت: مردم مرزدار سراوان در شرقی ترین نقطه ایران نیز از این قاعده مستثنی نبودند و همزمان با سایر هموطنان با تشکیل گروه های جهادی به یاری کادر درمان جهت مبارزه با کرونا پرداختند تا افسار کووید ۱۹ نیز در این خطه از کشور کشیده شود.


وی اذعان کرد: پایش خانه به خانه با حضور بسیجیان، برپایی بیمارستان صحرایی در کشتگان، تجهیز و راه اندازی مرکز تجمیعی واکسیناسیون کووید ۱۹، کمک به راه اندازی درمانگاه جمعیت هلال احمر، توزیع بسته های معیشتی، غذای گرم، پک های بهداشتی و گندزدایی معابر و اماکن پر ازدحام و همچنین آگاه بخشی چهره به چهره از جمله اقدامات انجام شده در قالب طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در سراوان بوده است.


این مقام مسئول ادامه داد: از آنجایی که یکی از توصیه کارشناسان حوزه بهداشت و درمان استفاده از ماسک و نقش ماسک زدن در کاهش ابتلا به کووید ۱۹ همواره قابل توجه بوده، به همین منظور  قریب به ۱۵ هزار ماسک به صورت رایگان میان شهروندان سراوانی توزیع شده است و برنامه ریزی های لازم برای اهدای 50 هزار ماسک در شهرستان انجام شده است.


مالدار افزود: باتوجه به بعد مسافت، صعب العبور بودن برخی از مناطق سراوان و همچنین بضاعت پایین مالی برخی از روستاییان با کمک شبکه بهداشت و درمان شهرستان تست پی سی آر روستاییان به صورت رایگان توسط جهادگران در روستاهای دورافتاده از مرکز شهر انجام شد.


وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر با تمام اقدامات جهادی و ایثارگرایانه در سراوان وضعیت امیدوارکننده ارزیابی می شود اما اگر عادی پنداری ادامه پیدا کند شاهد خیز پیک های دیگر خواهیم بود لذا از شهروندان تقاضا می شود پروتکل های بهداشتی را ریشه کن شدن کرونا رعایت کنند.


انتهای پیام/
دوشنبه ۸ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۱۶
کد مطلب: 23425
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *