800
۰
شهردار سیب:

تجارت پایدار در سایه آمادگی کامل نیروهای مسلح شکل می گیرد/ پیشگام بودن نیروی زمینی سپاه در محرومیت زدایی جنوب شرق

مهرزاد بساوند گفت: شکل گیری اقتصاد پایدار ، کارآفرینی ، ایجاد اشتغال و کسب درآمد پایدار به ثبات امنیت ، اقتدار و قدرت نیروهای مسلح در منطقه بستگی دارد و این امر با برگزاری رزمایش ها و مانورها تحقق پیدا می کند.
تجارت پایدار در سایه آمادگی کامل نیروهای مسلح شکل می گیرد/ پیشگام بودن نیروی زمینی سپاه در محرومیت زدایی جنوب شرق
مهرزاد بساوند شهردار سیب در خصوص برگزاری رزمایش بزرگ محمد رسول الله (ص) توسط قرارگاه منطقه ای نیروی زمینی سپاه در جنوب شرق کشور در گفت و گو با خبرنگار شستون بیان کرد: به طور کلی اقتدار یک کشور در قدرت نظامی آن کشور است و یکی از نشانه های قدرت علاوه بر داشتن نیروهای زبده و داشتن تجهیزات مناسب به آمادگی نیروهای نظامی و انتظامی در مقابل هرگونه اقدام دشمن بستگی دارد لذا برای تحقق این امر نیروهای مسلح کشور باید همیشه آمادگی کامل علیه اقدامات دشمن را داشته باشند.

وی افزود: آمادگی و هوشیاری نیروهای مسلح میسر نمی شود مگر با برگزاری رزمایش های مختلف در زمان ها و مکان های گوناگون که توسط فرماندهان ارشد برنامه ریزی می شود.

شهردار سب ادامه داد: از کسی پوشیده نیست که نیروی زمینی سپاه و بسیج در مباحث محرومیت زدایی پیشگام بوده در این خصوص جا دارد به بخشی از اقدامات نیروی زمینی سپاه در منطقه جنوب شرق اشاره ای داشته باشم، برپایی بیمارستان صحرایی در مناطق محروم استان با بهترین متخصصین، تجهیزات پزشکی ، ویزیت و داروی رایگان جهت مراجعه بیمارانی که توان مراجعه به مراکز درمانی تخصصی در مرکز استان یا استان های همجوار را ندارند.

بساوند گفت: در راستای خدمت رسانی بهتر سپاه و بسیج ، قرارگاه سازندگی ومحرومیت زدایی نیروی زمینی سپاه در جنوب شرق راه اندازی شد و گروه های جهادی بسیج مردمی را ایجاد کرد، خدمات مطلوبی مانند ساخت خانه محرومین در مناطق روستایی برای مردم عزیز و ولایت مدار روستا نشین که سالهای متمادی در کپر زندگی می کردند را صاحب منزل و امکانات رفاهی را فراهم ساخت.

وی خاطر نشان کرد: همچنین می توان به ساخت مدارس و تقویت زیرساخت های آموزشی ، آبرسانی و اهدای بسته های معیشتی توسط گروه های جهادی اشاره کرد.

این مقام مسئول در ادامه با توجه به زندگی مسالمت آمیز دو مذهب بزرگ اهل تشیع و اهل تسنن در کشور و بخصوص استان سیستان و بلوچستان بیان کرد : دو گروه بزرگ از مردم در کشور و استان پهناور سیستان و بلوچستان وجود دارد که عزیزان اهل تشیع و اهل سنت و جماعت می باشند که مانند دوبال یک پرنده برای امنیت در منطقه جنوب شرق لازمه یکدیگر می باشند.

بساوند ادامه داد: تعامل، وحدت، دوستی و محبت این دو قشر هر چقدر بیشتر باشد امنیت ما پایدار تر است گرچه معتقد هستم که مردم این استان چه شیعه و چه سنی از هم جدا نمی شوند.

وی افزود: بسیاری از طوایف شیعه و سنی استان دارای ریشه های خونی عمیق می باشند و هیچ گاه بین طوایف بحث مذهب مطرح نبوده و با وحدت در کنار همدیگر زندگی می کنند.

شهردار سب درپایان به جنگ تحمیلی و دفاع مقدس اشاره ای داشت و بیان کرد : در جبهه های حق علیه باطل و تهاجم رژیم بعثی عراق، شیعه و سنی در کنار هم از این مرز و بوم دفاع کرده و شهیدانی را تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نموده اند که شهید سرلشکر خلبان محمد امین میرمرادزهی و سردار شهید میرحسینی از شهدای این استان هستند که یکی از اهل سنت و دیگری از اهل تشیع می باشد اما نکته قابل ذکر این است که در کنار هم برای دفاع از خاک ایران اسلامی جهد و تلاش کردند.

انتهای پیام/پ
شنبه ۲۵ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۱۵
کد مطلب: 24538