800
۰
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

ارز ترجیحی به نام مستضعفان و به کام ثروتمندان است

صمد الله محمدی گفت: ارز ترجیحی به نام مستضعفان بود ولی در واقع کسانی که تاجر، ثروتمند و دلال بودند از آن سو استفاده می کردند، اما دولت مصمم است که حقوق مردم را رعایت و دست سواستفاده کنندگان را کوتاه کند.
ارز ترجیحی به نام مستضعفان و به کام ثروتمندان است
به گزارش شستون؛ صمد الله محمدی نماینده مردم شهرستان های بافت، رابر و ارزوییه در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با راه آرمان در خصوص حذف ارز ترجیحی گفت: ارز ترجیحی  از الزاماتی بود که در گذشته می‌بایست اتفاق بیفتد.

وی، با بیان اینکه  ارز ترجیحی در دولت  قبل تصویب شد افزود: ارز دو نرخی شد به عنوان مثال ارزی که ۲۰هزار تومان بود تا ۲۶هزار تومان رسید این ارز را به قیمت ۴۲۰۰ در اختیار افرادی قرار دادند که مایحتاج اولیه و مورد نیاز مردم را تأمین کنند، اما متاسفانه این دو نرخی شدن ارز  باعث رانت و فساد شد.

محمدی اظهار کرد: عده ای که دسترسی به این ارز پیدا کردند امانت داری نکردند و حقوق مردم را نابود و پایمال کردند.

وی افزود: اگر کالایی با ارز ترجیحی خریداری می‌شود ردیابی نمی‌شد که این کالا به دست مردم برسد به عنوان مثال دارو ردیابی نمی‌شد که به دست مردم برسد. و هیچ قید و بندی گذاشته نشده بود به معنای واقعی نظارت کنند ارز ترجیحی در جایگاه خود به نفع مردم هزینه شود.

محمدی تصریح کرد: چون این ارز فسادزا بود و رانت ایجاد کرده بود بهترین راهکار این بود که ارز ترجیحی حذف شود اما مجلس پیگیری بود دولت یک راهکار و برنامه اجرایی برای این موضوع تدوین کند.

وی در ادامه گفت: دولت پای کار هست و  پیگیر که به بهترین نحو مدیریت کند و به نفع مردم است.

محمدی افزود : ناگفته نماند قرار بر این شد قیمت برخی کالاها مثل در نان  که قوت مردم است هیچ تغییری قیمتی اتفاق نیفتد و به طریقی تاثیرمنفی در زندگی مردم نگذارد.

وی بیان کرد: به نظر می آید دولت پای کار مردم  ایستاده  و این حذف ارز ترجیحی  را صرفاً به دلیل اینکه از حقوق مردم  و مستضعفین دفاع کند پیگیر این موضوع بود.

محمدی خاطر نشان کرد : ارز ترجیحی به نام مستضعفان بود ولی در واقع کسانی که تاجر، ثروتمند و دلال  بودند از آن سو استفاده می کردند، اما دولت مصمم است که حقوق مردم را رعایت و دست سواستفاده کنندگان را کوتاه کند.
انتهای پیام/
دوشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۵
کد مطلب: 25333
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *