800
۰
فرماندار شهرستان سراوان:

پیشرفت فیزیکی 80 درصدی ساخت بیمارستان جدید سراوان/بخش بم پشت به کارگاه راه سازی تبدیل شده است

فرماندار شهرستان سراوان اظهار داشت: در ساخت بیمارستان جدید سراوان بالغ بر 40 میلیارد تومان هزینه شده است و بیش از 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
پیشرفت فیزیکی 80 درصدی ساخت بیمارستان جدید سراوان/بخش بم پشت به کارگاه راه سازی تبدیل شده است
دوریش نارویی فرماندار شهرستان سراوان در گفت و گو با شستون با اشاره به اینکه در هفته جاری شاهد افتتاح 93 پروژه رفاعی، بهداشت و درمان و عمرانی با هزینه بالغ بر 40 میلیارد تومان خواهیم بود، گفت: در بخش ملی اقدامات مهمی انجام شده است که به نوعی می تواند آینده سراوان را متحول کند و شاخصه های توسعه این شهرستان را به میانگین استانی نزدیک کند.
وی با اشاره به اینکه سراوان در حوزه اقتصادی دچار مشکلات جدی است و زندگی مردم یک ارتباط مستقیم با مرز دارد، افزود: برای اینکه دولت مرز این شهرستان را در مجرای قانونی خود قرار دهد در سال اخیر اقدامات مهمی در این زمینه انجام داده است.
فرماندار سراوان با اشاره به اینکه کار مقدماتی پایانه مرزی کوهک در حال انجام است و به تصویب دولت رسیده است، اظهار داشت: تصویب نامه ای به دست ما رسیده که نشان دهنده این است که از پنج پایانه مرزی در استان سیستان و بلوچستان 2 پایانه مرزی مخصوص سراوان خواهد بود.
وی در ادامه با اشاره به اینکه 500 میلیارد تومان اعتبار برای احداث سد ماشکید سفلی در نظر گرفته شده است، خاطر نشان کرد: با اجرای پروژه سد ماشکید علاوه بر اینکه آب شرب مردم سراوان تامین خواهد شد می تواند در حوزه های اقتصادی تاثیرات خوبی را داشته باشد.
نارویی با بیان اینکه این سد بالغ بر 120 میلیون متر مکعب گنجایش ذخیره آب را دارد و از خروج آب های ایران به کشور پاکستان جلوگیری می کند، اذعان داشت: پیمانکار این سد مشخص شده است و منتظر مسئولین ملی کشور هستیم که این پروژه را کلنگ زنی کند تا در این زمینه برای بیش از 250 نفر شغل ایجاد شود.
وی با توجه به ظرفیت بازارچه مرزی کوهک در شهرستان سراوان عنوان کرد: بخش بم پشت به کارگاه راه سازی تبدیل شده است و بیش از 140 کیلومتری از راه ها در حال ساخت است که چندین پیمانکار این کار را شروع کرده اند و امید است که این روند مشکلات جدی اقتصادی مردمی که با مرز ارتباط دارند را مرتفع کند.
فرماندار شهرستان سراوان با اشاره به بیانات طهرانی مدیر گاز استان گفت: کار مطالعات گاز رسانی را به این شهرستان تمام شده است و با رسیدن لوله گاز به خاش یک خط فرعی به سمت مهرستان، سیب و سوران و سراوان منتقل می شود.
وی با اشاره به طرح تحول سلامت در سراوان مبنی بر اینکه بیشترین سهم را در استان داشته است، اظهار داشت: در ساخت بیمارستان جدید سراوان بالغ بر 40 میلیارد تومان هزینه شده است و بیش از 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و فقط بخش های گرمایشی و ، سرمایشی و مبلمان این بیمارستان نا تمام است و در حال ساخت می باشد.
انتهای پیام/1675
 
شنبه ۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۲
کد مطلب: 74
مرجع : شستون
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *