800
۰
رئیس اداره حفاظت محیط زیست سرباز:

صیادان متخلّف دستگیر شدند/ نجات مارهای کمیاب از چنگال شکارچیان غیرمجاز+تصاویر

رئیس اداره حفاظت محیط زیست سرباز از دستگیری شکارچیان غیرمجاز مارهای سمی و کمیاب در این شهرستان خبر داد.
صیادان متخلّف دستگیر شدند/ نجات مارهای کمیاب از چنگال شکارچیان غیرمجاز+تصاویر
به گزارش شستون، بهزاد دهواری در گفت و گو با پاپایا، اظهار داشت: با تلاش نیروی انتظامی و یگان حفاظت محیط زیست، 4 تن از شکارچیان غیرقانونی که اقدام به زنده گیری مارهای سمی و کمیاب در مناطق مختلف شهرستان سرباز کرده بودند، دستگیر شدند.
وی افزود: از این شکارچیان متخلّف هفت حلقه مار از سه نوع مختلف کشف شد.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سرباز با بیان این مطلب که هنوز مشخص نیست این مارها از چه مناطقی صید شده اند، خاطرنشان کرد: با توجه به مرزی بودن منطقه، تحقیقات درباره قصد شکارچیان متخلّف از این صید و این که مارهای صید شده مربوط به داخل منطقه و یا خارج از مرزهای ایران است، ادامه دارد.
وی با اشاره به اینکه متهمان برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شده اند، بیان کرد: کارشناسان و ماموران اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سرباز به صورت مستمر و شبانه روزی نسبت به پایش محیط زیست و شناسایی افراد و فعالیت های مخرب محیط زیست اقدام کرده و با متخلفان برابر قانون برخورد می کنند.
دهواری در پایان تصریح کرد: مردم عزیز شهرستان سرباز در صورت مشاهده هر گونه شکار غیرمجاز و فعالیت های مخرب زیست محیطی میتوانند مراتب را به ادارات حفاظت محیط زیست اطلاع دهند تا کارشناسان و ماموران این اداره بتوانند در کوتاه ترین زمان با تخلفات احتمالی برخورد کنند.
 

 

 

 

 
 
انتهای پیام/
شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۸
کد مطلب: 9319
مرجع : شستون
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *