800
۰
رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سراوان خبر داد؛

تخصیص ۴۰۰ میلیون ریال جهت بازسازی مدرسه شهید قلنبر سراوان/ مدرسه متعلق به دوره پهلوی اول است

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سراوان گفت: مرمت دبستان شهید قلنبر شهرستان سراوان که قدمت آن به زمان پهلوی اول باز می گردد از سه روز گذشته آغاز شده است.
تخصیص ۴۰۰ میلیون ریال جهت بازسازی مدرسه شهید  قلنبر سراوان/ مدرسه متعلق به دوره پهلوی اول است
حمزه ندرت زهی در گفت و گو با شستون با اشاره به تخصیص ۴۰۰ میلیون ریال اعتبار جهت مرمت مدرسه شهید قلنبر سراوان اظهار کرد:  این مدرسه که در دوران پهلوی احداث شده و در سال ۸۳ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است، مرمت آن از سه روز گذشته آغاز شد.
 
وی با بیان اینکه مرحله اول اعتبار مرمت این بنا متعلق به سال ۹۵ و مرحله دوم برای سال ۹۶ است، افزود: محض تأمین اعتبار کامل، مرحله دوم مرمت مدرسه شهید قلنبر نیز انجام شود.
 
رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سراوان ادامه داد: با توجه به آسیب های وارده به بنا مانند ترک و ریختگی، قرار است در مرحله اول دوخت و دوز و اجراي مجدد پوشش در برخي از قسمت‌های بنا و در مرحله دوم اندود كاری، كاهكل داخل اتاق، اجرای مجدد و همچنين اجرای كج كاری، محوطه سازی حياط ، تعمیر سرويس های بهداشتی، در و پنجره ها انجام شود.
 
ندرت زهی در ادامه با اشاره به فرسودگی و ریختگی برخی از طاق های مربوط به جداره ها و در تکمیل مطلب فوق اضافه کرد: این بنا بار مرده زياد و فرسودگي اندود كاهكل برای پوشش سقف ها را به همراه دارد که آوار برداری، دوغ آب ريزی، تعویض ناودانی و اجرای دوباره کاه گل سقف نیز انجام می شود.
 
 
انتهای پیام/
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۴
کد مطلب: 9340
مرجع : شستون
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *