800
۰
امام جمعه سراوان:

گسترش مباحث دینی در راستای انجام وقف/شهدا بهترین وقف کنندگان هستند

امام جمعه شهرستان سراوان گفت: شهدا بهترین وقف کنندگان هستند که در زمینه جهاد، بندگی و عبادت خدا پیش گام بودند.
گسترش مباحث دینی در راستای انجام وقف/شهدا بهترین وقف کنندگان هستند
حجت السلام و المسلمين مجتبی بامری در گفت و گو با شستون با بیان اینکه وقف، یک فریضه دینی است که در سیره پیامبر اکرم (ص) و ائمه اطهار (ع) انجام می شده، گفت: کسانی که هوشیار هستند در بستر وقف کارهای خوب دیگری می توانند انجام دهند.
وی با بیان اینکه مباحث دینی در راستای وقف کردن گسترش پیدا می کند و می تواند کمک شایانی برای اصول دینی باشد، افزود: کسی که حرص مال دنیا را نخورد، می تواند از اموال و دارایی خود وقف کند.
امام جمعه سراوان در ادامه اظهار داشت: مردم شهرستان سراوان دغدغه دینی و اسلامی دارند و اگر مسئله وقف برای آنها تشريح شود قطعا استقبال خواهد کرد.
وی خاطر نشان کرد: شهدا بهترین وقف کنندگان هستند که در زمینه جهاد، بندگی و عبادت خدا پیش گام بودند و نسبت به انجام کار خیر از همه سبقت می گرفتند.
حجت الاسلام و المسلمين بامری بیان کرد: کسانی که دغدغه دین و مسائل اسلامی را دارند با وقف کردن توشه ای برای آخرت خود فراهم می کنند و در این دنیا از خود باقیات و صالحات به جای می گذارند.
وی در ادامه تصریح کرد: وقف ارتباط تنگاتنگی با مصالح عمومی دارد و در جوامعی كه اختلاف طبقاتی در آن زياد باشد، به وسيله وقف، ثروتمند به فقير می انديشد و توانا به سراغ ناتوان می رود و خيلی از نيازمندی های عمومی از اين راه می تواند برطرف شود.
امام جمعه شهرستان سراوان در پایان با بیان اینکه  از جهت ديگر وقف كردن، صفات رذيله مثل حرص و دنياپرستی را ريشه كن می كند، گفت: این انتظار را از مردم داریم که به وقف کردن توجه و دقت بیشتری داشته باشند تا در قیامت بتوانند از آنها بهره برداری کنند.
 
انتهای پیام/1675
 
 
چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۳
کد مطلب: 9366
مرجع : شستون
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *