800
۰

فروش تخم مرغ‌های آلوده به ویروس سالمونلا در جمهوری آذربایجان/ هشداری برای مسئولان گمرکی ایران!

رئیس اتحادیه مصرف کنندگان آزاد جمهوری آذربایجان اعلام کرده است: این تخم مرغ های آلوده، تخم مرغ های تاریخ گذشته‌ای است که از ترکیه وارد آذربایجان شده است.
hfghf
hfghf
به گزارش شستون به نقل از دانا، طبق اخبار منتشر شده از رسانه های منطقه، فروش تخم مرغ های آلوده به ویروس سالمونلا در جمهوری آذربایجان آغاز شده است.
 ایوب حسین اف رئیس اتحادیه مصرف کنندگان آزاد در جمهوری آذربایجان در خصوص این تخم مرغ ها، به خبرگزاری های این کشور اعلام کرده است: طبق گزارشات فعالان بیزنس تخم مرغ در آذربایجان به بانک سرمایه گذاری آسیا، این تخم مرغ های آلوده، تخم مرغ های تاریخ گذشته‌ای است که در ماه های اخیر از ترکیه وارد آذربایجان شده اند.
وی اذعان داشته است: واردات محصولات بدون برچسب و بدون تاریخ انقضا از ترکیه به آذربایجان، بیشتر تخم مرغ های پرخطر آلوده به ویروس سالمونلا هستند؛ این تخم مرغ های بسته بندی شده در ظروف قرمز رنگ، بعد از طی مسافتی طولانی و ماندن آنها زیر آفتاب در روزهای طولانی تابستان در گمرگ‌ها، آلوده شده‌اند.
 طبق اظهارات این کارشناس، این تخم مرغ ها با گذراندن چنین شرایطی، بسیار پر خطر می باشند اما این محصولات در فروشگاه های آذربایجان به فروش عموم می رسد.
نکته قابل ذکر در خصوص آلوده بودن این تخم مرغ ها در همسایگی ایران، خطر وارد شدن این محصولات به کشورمان مخصوصاً آلوده شدن مناطق و شهرهای شمالی و شمال غرب به این ویروس، ایران را نیز تهدید می کند؛ لذا وجود چنین ویروسی توجه بیش از پیش مسئولان در پایانه های گمرک و بخش واردات محصولات غذایی به ایران را برای مقابله با واردات تخم مرغ و محصولات تاریخ گذشته از ترکیه و آذربایجان می طلبد.
خاطر نشان می کنیم؛ میکروب سالمونلا از خطرناک‌ترین بیماری‌های مشترک دامی میان انسان و حیوان است که عفونت های خفیف و شدید می تواند انسان های در معرض خطر را از بین ببرد. بیماری سالمونلا عموما از طریق مرغ و تخم‌مرغ به انسان منتقل می‌شود.
این باکتری در روده حیوان و انسان، زندگی و رشد می کند و می تواند باعث مسمومیت غذایی گردد.
انتهای پیام/
يکشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۳۸
کد مطلب: 1590
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *