800
۰
در سایه کم توجهی مسئولین رخ داد؛

سونامی لوازم آرایشی قاچاق در فروشگاه های جنوب شرق کشور + تصاویر

لوازم آرایشی پاکستانی که به صورت قاچاق وارد کشور می شود در فروشگاه های لوازم آرایشی و بهداشتی سیستان وبلوچستان به وفور یافت می شود.
کرم
کرم
به گزارش شستون، استان سیستان و بلوچستان با توجه به مرزهای مشترکی که با کشورهای پاکستان و افغانستان دارد همیشه طعمه قاچاقچیان بوده است.
قاچاقچیان با ورود مواد غذایی و بهداشتی نامرغوب، انواع بیماری ها و سرطان ها را به عنوان تحفه برای مردم جنوب شرق آورده اند.
حال سودجویان  بر روی پوست و زیبایی زنان و دختران این منطقه با وارد کردن انواع لوازم آرایشی و بهداشتی نامرغوب به صورت قاچاق که عوارضی همچون جوش های سرسیاه و سرسفید، آکنه، التهاب و تورم پوست را به بار آورده می آورند، دست گذاشته اند.

مصطفی مطهری پزشک اورژانس بیمارستان رازی سراوان در گفت و گو با شستون با بیان اینکه بیشتر لوازم آرایشی خارجی در کشور به صورت قاچاقی وارد و عرضه می شوند، اذعان داشت: لوازم آرایشی به طور مستقیم با پوست در ارتباط است.
وی در ادامه تاریخ مصرف و بهداشتی بودن لوازم آرایشی را مهم تلقی کرد و افزود: بهتر است زنان و دختران از لوازم آرایشی و بهداشتی ایرانی که دارای تاریخ معتر و تأییدیه وزارت بهداشت و درمان دارد را استفاده کنند.
پزشک اورژانس بیمارستان رازی سراوان خاطر نشان کرد: استفاده از لوازم آرایشی نامرغوب در کوتاه مدت دچار عارضه های پوستی و نازکی پوست می شود.

 
انتهای پیام/1319
پنجشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۹
کد مطلب: 2180
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *