800
۰
دبیر شورای مسکن سیستان و بلوچستان:

زمین ۱۷۸ هزار و ۸۶۰ واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در سیستان و بلوچستان تامین شد

عطاء اله اکبری گفت: تاکنون زمین برای ساخت ۱۷۸ هزار و ۸۶۰ واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در این استان در برنامه چهار ساله تامین شده است که این تعداد فراتر از برنامه پیش بینی یعنی ۱۴۲ هزار و ۲۰۴ واحد است.
زمین ۱۷۸ هزار و ۸۶۰ واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در سیستان و بلوچستان تامین شد
 به گزارش شستون به نقل از عصرهامون، عطاء اله اکبری،دبیر شورای مسکن استان سیستان و بلوچستان در بازدید از پروژه های طرح نهضت ملی مسکن زاهدان اظهار داشت: با توجه به اینکه تلاش دولت در اجرای این طرح بر آن است که عرضه و تقاضا در مسکن متعادل و حتی عرضه از پیشی گیرد تا قیمت مسکن کاهش یابد و از سوی دیگر با سیاست‌گذاری‌های مناسب با اجرایی کردن طرح نهضت ملی مسکن و خانه‌دار شدن اقشار مختلف به خصوص جوانان و زوج های جوان می توان قیمت مسکن را کاهش داده و به تعادل نسبی رساند این استان با تامین اراضی موردنیاز فراتر از برنامه پیش بینی شده پیشتاز اجرای این طرح در کشور بشمار می رود.

وی بیان کرد: ۲۰۵ هزار و ۱۳۵ نفر در طرح نهضت ملی مسکن استان ثبت نام کردند که بعد از پالایش متقاضیان انجام شده بیش  ۷۵ هزار و ۱۴۹ نفر حائز شرایط شناخته شدند.

دبیر شورای مسکن استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: همچنین تاکنون ۱۹ هزار و ۴۳۱ متقاضی نیز در سراسر اقدام به واریز وجه در طرح نهضت ملی مسکن کردند و  زمینه اتصال ۱۱ هزار و ۹۶۱ متقاضی به پروژه ها فراهم شده است.

اکبری افزود:  اجرای طرح نهضت ملی مسکن در سیستان و بلوچستان زمینه ساز اشتغال حدود ۲۲ هزار نفر شده است و همچنین عملکرد مطلوب بانک ها با پرداخت حدود ۶۷۰ میلیارد تومان این استان را پیشتاز پرداخت تسهیلات بانکی به این طرح مهم ملی کرده است.

وی با اشاره به اینکه طرح نهضت ملی مسکن در بیشتر نقاط این استان به مرحله اجرا رسیده است، اظهار داشت: اجرای این طرح را در دو روش پیش می‌بریم به‌طوری‌که در شهرهایی که امکان پذیر است زمین را به متقاضی تحویل می‌دهیم تا با در نظر گرفتن تسهیلات و سایر امکانات مربوطه خودشان اقدام به ساخت کنند و در شهرهایی که تعداد متقاضیان بالایی داشته باشد به صورت انبوه سازی انجام می‌شود.

انتهای پیام/
يکشنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۷
کد مطلب: 25873
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *