800
۰
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان:

 جهاددانشگاهی به توسعه سیستان و بلوچستان با تمام توان کمک کند

آیت الله مصطفی محامی گفت: جهاد دانشگاهی بر اساس توان علمی، پژوهشی و تحقیقاتی با تمام توان خود در زمینه‌های مختلف به توسعه این استان کمک کند.
 جهاددانشگاهی به توسعه سیستان و بلوچستان با تمام توان کمک کند
به گزارش شستون به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان، آیت‌الله مصطفی محامی، نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان در دیدار رییس جهاد دانشگاهی کشور با گرامیداشت هفته بسیج بیان کرد: جهاد دانشگاهی بر اساس توان علمی، پژوهشی و تحقیقاتی خود می‌تواند در زمینه‌های مختلف به کمک استان بیاید اما سوال اصلی این است که طرح‌های جهاد دانشگاهی در استان سیستان و بلوچستان چه چیزی است؟.
 
آیت الله مصطفی محامی افزود: سیستان و بلوچستان استانی پهناور با قومیت‌های مختلف است و خود این قومیت‌ها یک مزیت برای استان محسوب می‌شود که جهاد دانشگاهی با نیاز سنجی در بخش‌های مختلف استان در خصوص اجرای کارهای علمی، کاربردی و توسعه‌ای می‌تواند مردم را به نظام امیدوارتر و چسبندگی آن‌ها را بیشتر کند.
 
وی اظهار کرد: سیستان و بلوچستان سابقه محرومیت چندین ساله دارد و با وجود خدمات زیادی که ارائه شده همچنان در بسیاری از شاخص‌ها ذیل جدول قرار دارد و این بهانه‌ای برای تبلیغات سوء دشمن شده و دلیل آن را تنوع قومی و مذهبی استان عنوان می‌کند.
 
امام جمعه زاهدان ادامه داد: توقع ما از جهاد دانشگاهی اجرای کارها و فعالیت‌هایی است که مردم از آن نفع ببرند و موجب محرومیت زدایی در سیستان و بلوچستان باشد.
 
آیت الله محامی عنوان کرد: با توان علمی جهاد دانشگاهی و استفاده از ظرفیت‌های شاخص استان همچون مرز و دانشگاه‌ باید در استان نیاز سنجی صورت گیرد تا بتوان به توسعه استان کمک کرد.
 
مسلمی نائینی، رئیس جهاد دانشگاهی کشور هم از اعلام آمادگی جهاد دانشگاهی برای اجرای طرح های مختلف در سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: جهاد دانشگاهی از اوایل انقلاب در عرصه های مختلف سازندگی بویژه در جنگ تحمیلی نقش آفرینی مهمی داشته است.
 
وی افزود: اکنون جهاد دانشگاهی در بحث سلول های بنیادی، انجام طرح‌های مختلف پزشکی و انجام فعایت‌های مهندسی و الکترونیکی دارای توفیقات چشمگیری بوده و توانسته نیازهای کشور را تا حدود زیادی در این زمینه برطرف کند.
 
رئیس جهاد دانشگاهی کشور اظهار کرد: ظرفیت‌های سیستان و بلوچستان می‌تواند این فرصت را برای جهاد دانشگاهی به وجود بیاورد تا با تعامل و هم افزایی دانشگاه‌ها خدمات علمی و پژوهشی خوبی ارائه دهد.
 
انتهای پیام/
 
جمعه ۴ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۷
کد مطلب: 25974
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *