800
۰
در ادامه توهین استانداری به خبرنگاران؛

دعوت گزینشی از رسانه ها!/ رابط تازه کار استانداری مانع ورود خبرنگاران شد

مسئول روابط عمومی تازه کار استانداری سیستان و بلوچستان در اقدامی تازه رسانه های استان را بایکوت خبری کرد.
ورود
ورود
به گزارش شستون، به نقل از عصرهامون، انعکاس اخبار و وقایع استان و کشور یکی از رسالت های خبری هر رسانه در کشور است که مسئولین باید با دعوت از اصحاب رسانه در نشست ها و مناسبت های خبری  سعی در انعکاس هر چه بیشتر اخبار جهت رفع مشکلات و جذب سرمایه گذار به استان شوند.
علی ای حال در سال های اخیر به دلیل کمبود رسانه در استان مشکلات و موقعیت های اقتصادی سیستان و بلوچستان در بایکوت خبری به سر برد تا اینکه  پس از حضور و فعالیت رسانه های مختلف در استان انعکاس اخبارسیستان و بلوچستان در کشور جان تازه ای گرفت. اما چندی پیش کلید سکانداری روابط عمومی استانداری سیستان و بلوچستان با استعفای اجباری براهوئی مسئول سابق روابط عمومی استانداری به دست فردی تازه کار افتاد تا بار دیگر اخبار و موقعیت های سیستان و بلوچستان به یغما برود. به نظر می رسد روابط عمومی استانداری به مکانی برای اعمال سلیقه شخصی برخی افراد تبدیل شده است. با این حال کلید داری فردی با دو خط رزومه در این جایگاه حساس انتقادات رسانه ای ها را هم در پی داشته است، خبرگزاری ایسنا در این خصوص نوشت: علی رغم ارسال دعوتنامه رسمی مشاورعالی و مدیرکل حوزه استاندار سیستان و بلوچستان به دفتر خبرگزاری ایسنا برای پوشش اخبار سفر سفیر پاکستان به زاهدان، استانداری سیستان و بلوچستان در اقدامی، فقط خبرنگاران دو رسانه را به محل برگزاری جلسه سفیر با استاندار راه داد و از حضور خبرنگار ایسنا جلوگیری و اعلام کرد که فقط دو رسانه برای جلسه دعوت شده اند.
 
به گفته خبرنگار ایسنا مسئول روابط عمومی استانداری پس از حضور این رسانه در محل نشست، عنوان کرده که شما اشتباهی دعوت شدید و قرار نبوده غیر از این دو خبرگزاری، رسانه ی دیگری دعوت شود. علی ای حال در روز های اخیر خبر منتشر شده از خروجی خبرگزاری ایسنا حذف شد. با این حال روابط عمومی استانداری سیستان وبلوچستان مدتی است که تک بعدی شده و تنها از یک رسانه دولتی جهت ورود به جلسات استانداری و انعکاس اخبار دعوت می کند. علی ای حال این اولین بار نیست که مسئولین استانداری برخورد قهرآمیز با اصحاب رسانه دارند بلکه ۶آبان ماه سال ۹۳ نیز حراست استانداری سیستان و بلوچستان از ورود خبرنگاران به جلسه عمومی که به منظور بررسی مشکلات فرهنگیان در تالار خاتم استانداری برگزار شد خودداری کرد و ضمن اخراج خبرنگاران از میانه این جلسه حتی اجازه حضور در راهروهای استانداری را نیز به آنها نداد. اردیبهشت ماه 95 نیز حراست استانداری با توقیف دوربین خبرنگار پایگاه خبری زاهدانه مانع از انعکاس خبر اخراج کارگران کارخانه شیر زاهدان شد. انتهای پیام/
دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۱
کد مطلب: 3822
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *