800
۰
یادداشت/

چهل روز دلتنگی

چهل روز گذشت؛ هر ثانیه که دلشان هوای دیدار پدر کرد غم دوریش را بر سر مزار یا دیدن قاب عکسش روی دیوار تسکین دادند.
شه
شه
 به گزارش شستون، به نقل از زاهدانه، 22 آبان ماه امسال بود که خبر شهادت محسن خزایی خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در سوریه حین تهیه گزارش از منطقه عملیاتی حلب در اثر اصابت ترکش ناشی از انفجار خمپاره به ناحیه سر، در صدر اخبار ملی به ویژه استان سیستان وبلوچستان قرار گرفت.
خبری که خیلی سریع در تمامی رسانه ها و شبکه های اجتماعی دست به دست با عنوان " وعده ما سه شنبه، بیست و پنجم آبانماه؛ وداع با پیکر مطهر شهید مدافع حرم محسن خزایی در زاهدان" می چرخید.
هنوز هم به یاد داریم روزی که هواپیمای حامل پیکر مطهرش بر آسمان زاهدان دیده شد و مردم همه به استقبال از این دلاور مرد دیار سیستان وبلوچستان آمده و اشک می ریختند.
براستی که شهدای مدافع حرم ، شهدای پیرو امام حسین(ع) و حضرت زینب(س) هستند که با نثار خون خود در راه آنان و دفاع از حرم آل الله دین اسلام را به جهانیان نشان داده اند.
گفتنی است این خبرنگار عرصه ملی که شهادت آرزوی همیشگی اش بود فعالیت خود را در جریان تکفیری گروهک جند الشیطان در جنوب شرق آغاز کرد.
وی در سال 83 به عنوان مدیر باشگاه خبرنگاران جوان زاهدان انتخاب و با کسب موفقیت هایی که در ظی سال ها داشت در سال 87 به عنوان مدیر خبر گیلان معرفی و پس از فعالیت های تخصصی و حرفه ای خبر، برای ادامه خدمت در سال 88 به سوریه اعزام شد. وی در این عرصه ضمن خدمت در نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در سوریه به عنوان خبرنگار نیز با صدا و سیما و شبکه خبر همکاری های گسترده ای داشت و پس از تهیه هر گزارش خبری در بین رزمندگان مقاومت به مداحی و بیان مسائل اهل بیت (ع) می پرداخت.
یک نفر آمده در جای پدر پشت دری، می دهد با لب آشفته پریشان خبری: رفته از صحنه، تماشای تو بر روی پدر؛ دل قوی دار، نمی آید از این پس پدری...
سه فرزند( 2 پسر و یک دختر زینب سه ساله) یادگاران شهید خزایی هستند و اکنون چهل روز گذشت و هر ثانیه که دلشان هوای دیدار پدر کرد غم دوریش را بر سر مزار یا دیدن قاب عکسش روی دیوار تسکین دادند.
گرچه چهل روز از شهادت مدافع حرم شهید عرصه رسانه "محسن خزائی" می گذرد اما همه می دانیم اقتداری که ایران در دنیا دارد به برکت خون شهداست و ما نیز باید برای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جدید تلاش‌ کنیم .
انتهای پیام/
يکشنبه ۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۲
کد مطلب: 4564
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *