800
۰
گفتگو با برترین کوراشکار جهان؛

مسئولین ورزشی استان قدر زحمات ورزشکاران را بدانند / شغلم آزاد است

مصطفی دلیریان عضو تیم ملی کوراش کشورمان که سال گذشته موفق به کسب دو مدال طلا از رقابتهای معتبر سال ۲۰۱۶ شده بود به عنوان بهترین کوراش کار دنیا انتخاب و معرفی شد.
,
,
به گزارش شستون، به نقل از بجنا؛ مصطفی دلیریان یکی از قهرمانان رشته ورزشی کوراش جهان است که افتخارات زیادی برای استان خراسان شمالی و کشور بدست آورده است و چند روز قبل به عنوان برترین کوراش کار جهان در سال 2016 انتخاب و معرفی شد.
در ادامه گفتگو خبرنگار بجنا با برترین کوراش کار جهان را می خوانید:
خودتان را معرفی کنید؟
مصطفی دلیریان متولد سال 1364 ، اصالتا از روستای باغچق ، از کرد زبانان خراسان شمالی و مدرک تحصیلی ام کارشناسی تربیت بدنی و در حال حاضر دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد هستم.
 
از کی ورزش را شروع و به تیم ملی دعوت شدید؟
از سال 74 ورزش را شروع و از سال 80 تا به الان عضور تیم ملی در رده های سنی مختلف بودم.

در مورد انتخاب شما به عنوان برترین کوراش کار جهان در سال 2016 برایمان بگویید:
فدراسیون جهانی کوراش در پایان هر سال میلادی برترین ورزشکار را انتخاب می کند و ملاک انتخاب آنها این است که عملکرد ورزشکاران را زیر نظر می گیرند و ورزشکاری که بهترین عملکرد را داشته باشد به عنوان برترین ورزشکاران سال انتخاب می کنند.
فدراسیون جهانی کوراش نامه ای به فدراسیون ایران زده بودند و از من دعوت کرده بودند که در مراسم معرفی برترین کورش کار جهان در دبی شرکت کنم .
برای کسب این عنوان سه کورشکار بودیم که از بین من ، کورش کار روس و ازبکستان ، در نهایت بنده به عنوان برترین کورش کار جهان در سال 2016  انتخاب و معرفی شدم.
 
چه افتخاراتی برای ورزش استان کسب کرده اید؟
در رشته جودو : قهرمانی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان کشور، نفر سوم جودوی جوانان جهان، نفر دوم مسابقات جهانی جوانان در کشور لبنان، نفر سوم المپیک دانشجویان جهان، قهرمان دو دوره متوالی مسابقات بین المللی جام فجر با حضور بیش از 40 کشور در سال 83 و 84، قهرمانی دو دوره متوالی بین المللی دانشجویان جهان در سال 85 و 86، و در رشته کوراش: نایب قهرمان جوانان جهان در کشور ازبکستان، قهرمانی بزرگسالان آسیا در کشور افغانستان، قهرمانی بزرگسالان آسیا در کشور لبنان، قهرمانی بزرگسالان جهان در کشور اوکراین، نایب قهرمان بزرگسالان جهان در کشور ازبکستان، قهرمانی در اولین دوره ورزش های رزمی در کره جنوبی، قهرمانی جایزه بزرگ جام امیر تیمور در کشور ازبکستان ، قهرمانی در مسابقات بهترین های جهان در تایوان وبرترین کورش کار جهان در سال 2016.

در حال حاضر چه شغلی دارین؟
شغلم آزاد است.
 
چقدر تلاش کردید تا به عنوان برترین کورشکار جهان انتخاب شدید؟
در سال 90 نایب قهرمان جهان شده بودم و آماده اعزام به مسابقات قهرمانی آسیا بودم و از لحاظ آمادگی جسمانی در وضعیت خیلی خوبی بودم ولی در همان سال تصادف کردم و این باعث شد از ورزش حرفه ای دور شوم.
خوشبختانه امسال با تمرین ها و پشتکار خیلی زیاد و خوب ،هدف گذاری کردم و خدا رو شکر به اهدافم رسیدم.

آیا در خانواده ورزشی بزرگ شده اید؟
بله خدا رو شکر می کنم که در خانواده ای کاملا ورزشی بزرگ شده ام و پدر من از قهرمانان نامی این استان بودند که مشوق اصلی بنده ایشان بودند ، خانواده همسرم هم ورزشی هستند و پدر خانومم من یکی از مربیان به نام فوتبال استان است .
 
برای آینده چه برنامه ای دارید؟
می خواهم سال 2017 را خیلی خوب و قوی شروع کنم تا دوباره بتوانم برای مردم استان که به من لطف داشتند، افتخار آفرینی کنم.

به عنوان یک جوان موفق استان چه توصیه ای به جوانان دارید؟
به عنوان برادر کوچکتر از همه جوانان هم استانی می خواهم که رو به ورزش بیاورند چون ورزش باعث می شود تن سالم داشته باشند و در زندگی موفق باشند.
 
صحبت با مسئولین ورزشی استان :
انتظاری که از مسئولین ورزشی استان دارم این است که از ورزشکاران حمایت کنند و لااقل قدر زحمات ورزشکاران را بدانند و تلاش های آنها را نادیده نگیرند.
 
 سخن پایانی :
در پایان می خواهم از همه کسانی که من را در این راه کمک کردند مخصوص خانواده ام ، خانواده همسرم و همسرم تشکر و قدردانی کنم .
از آقایان رضا مهنانی ، جوادی فر و روشناس که زحمات زیادی برای من  و ورزش استان می کشند تشکر می کنم.
انتهای پیام /
شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۶
کد مطلب: 5005
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *