800
۰

واکنش هاشمی به تحریم کالاهای پزشکی توسط دولت ترامپ

وزیر بهداشت نسبت به محدودیت‌های تحریمی جدید برای تجهیزات پزشکی به دستور دولت ترامپ واکنش نشان داد.
hrehseh
hrehseh
به گزارش شستون، سید حسن هاشمی درباره محدودیت‌های جدید دولت ترامپ در زمینه تجهیزات پزشکی اظهار داشت: خوشبختانه ایران، به بخشی از فناوری‌های حوزه تجهیزات پزشکی دست یافته است بنابراین کشور مشکلی نداشته و نخواهد داشت و نیازی به آمریکا و شرکت‌های آمریکایی ندارد و این اقدام رئیس جمهور این کشور، موجب ضرر ملت شریف ایران نمی‌شود بلکه به خود آنها آسیب می‌رساند.
وزیر بهداشت در حاشیه افتتاح بیمارستان برکت امام خمینی(ره) شهرستان میانه تاکید کرد: این اقدام رئیس جمهور آمریکا جای هیچ نگرانی و تاسفی ندارد و جای خوشحالی دارد که شرکای بسیار خوبی را در این مدت داشتیم و با آنها ادامه خواهیم داد ضمن اینکه با تکیه بر تولیدات داخلی که تعداد آنها هم کم نیست نیازها را برطرف می‌کنیم.
به گزارش وزارت بهداشت - هاشمی با تاکید بر تامین تجهیزات پزشکی مورد نیاز از کمپانی‌های معتپر دنیا خاطرنشان کرد: حتی بخشی از بازار تجهیزات پزشکی آمریکا، در اختیار کمپانی‌هایی است که به کشورهای منطقه از جمله ایران، تجهیزات پزشکی را می‌فروشند.
وزیر بهداشت در خصوص اقدام اخیر ترامپ مبنی بر تحریم کالاهای پزشکی، گفت: در شرایط تحریم، کشورهای دیگر اروپایی و آسیایی، تجهیزات پزشکی مناسبی را عرضه می‌کنند و در طول دو دهه گذشته از این کشورها تجهیزات مورد نیاز را خریداری کردیم.
منبع: تسنیم
يکشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۲
کد مطلب: 5277
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *