800
۰

فاضلاب خانگی در خیابان های شهر دوست محمد جاری شد

جوی های آب عمدتاً برای دفع آب های جاری شده حاصل از باران احداث می شوند و شهرداری ها هیچگاه آنها را برای جاری کردن فاضلاب خانگی تهیه نمی کنند ، لذا برخی از شهروندان این جوی ها را با مکان های دفع فاضلاب خانگی اشتباه می گیرند.
فاضلاب
فاضلاب
به گزارش شستون، به نقل از ندای هیرمند؛ عمدتاً با پیشرفت فضاهای شهری و  روستایی و افزایش جمعیت در این مکان ها دغدغه رعایت بهداشت نیز برای شهروندان هر یک از شهرها بالاتر می رود .
دفن فاضلاب شهری یکی از دغدغه های مهم در هر یک از مکان ها است، این معضل به وفور در برخی از شهرهای تازه تاسیس و یا پر جمعیت دیده می شود که نگرانی های شهروندان را بیش از پیش بیشتر می کند.
شهر دوست محمد نزدیک به یک دهه است که نام شهرستان به خود گرفته و عمدتاً با افزایش جمعیت در این شهر می توان عدم رعایت نکات بهداشتی را نیز در مرکز این شهرستان مشاهده کرد.
خیابان امام خمینی (ره) خیابان اصلی این شهرستان را تشکیل می دهد که شهروندان از عدم رعایت حقوق شهروندی در این خیابان خبر می دهند و مدعی هستند که فاضلاب خانگی در این خیابان هر روز جاری می شود.
محسن سارانی یکی از شهروندان شهر دوست محمد در گفتگو با ندای هیرمند اذعان داشت: فاضلاب خانگی از برخی منازل شهر به داخل خیابان ریخته می شود که بوی نامطبوعی فضای خیابان را فرا می گیرد.
وی افزود: این فاضلاب خانگی از سوی خود شهروندان در خیابان ریخته می شود و هیچگونه ملاحضه ای در خصوص رعایت بهداشت و احترام به حقوق شهروندان نمی کنند.
وی همچنین خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه دوست محمد از جمعیت قابل توجهی برخوردار است و همچنین مرکز شهرستان هیرمند نیز نامیده می شود قطعا در شان و منزلت شهروندان نخواهد بود.
جوی های آب عمدتاً برای دفع آب های جاری شده حاصل از باران احداث می شوند و شهرداری ها هیچگاه آنها را برای جاری کردن فاضلاب خانگی تهیه نمی کنند ، لذا برخی از شهروندان این جوی ها را با مکان های دفع فاضلاب خانگی اشتباه می گیرند.


فاضلاب، زمینه ساز شیوع بیماری های واگیردار
دکتر کوهکن در خصوص خطرات فاضلاب های خانگی گفت:  اصلی ترین و شایع ترین ضرر دفع غیر بهداشتی فاضلاب شیوع بیماریهای خطرناک است.
وی افزود:  فاضلاب مجموعه ای از مواد آلوده است که تماس این مواد آلوده با انسان باعث ایجاد بیماری در انسان میشود.
وی خاطرنشان کرد:  رها سازی غیر بهداشتی و تصفیه نشده فاضلاب، باعث پخش شدن این مواد آلوده در محیط زیست میشود و این امکان را به عوامل بیماری زا میدهد که با تماس با انسان و وارد شدن در بدن او باعث ابتلا انسان به بیماری و شیوع آن بیماری شود.
کوهکن تصریح کرد: این بیماریها ممکن است از نوع ویروسی، عفونی، واگیردار و یا انواع دیگر بیماری باشند که هریک خطرات بسیاری بر سلامت انسان دارد و حتی در بعضی مواد باعث مرگ انسان میشود با کمی مبالغه میتوان گفت فاضلاب مجموعه ای کامل از تمام بیماریهای موجود در انسانها است. دلیل آن هم این است که فاضلاب خانگی حاوی فضولات انسان است و در این فضولات بیماریهای موجود در بدن هر فرد را در خود دارد.
وی گفت: حضور مواد آلوده و فاضلاب در محیط زیست و محل زندگی انسان باعث ایجاد مکانی مناسب جهت تغذیه و تکثیر حشرات موذی نظیر سوسک، مگس، پشه و موش می شود. 
 
انتهای پیام/
دوشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۵
کد مطلب: 6354
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *