800
۰

ورود مجلس به ماجرای کم کاری وزارت ارتباطات در فضای مجازی/ در خصوص سایتها و کانال هایی که باید فیلتر شوند اقدامی صورت نگرفته است

نائب رئیس اول کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: شورای عالی فضای مجازی شرح وظایف را برای هر نهادی تعریف می کند که براساس آن باید اقدام شود؛ همچنین در خصوص سایتها و کانالهایی که بایستی فیلتر شوند ولی تاکنون اقدامی صورت نگرفته است قطعا هر اقدامی که خلاف قانون و مقرارت باشد مجلس ورود پیدا کرده و نظارت می کند.
yjrdk
yjrdk
به گزارش شستون؛ اصغر مسعودی در گفتگو با دانشجوآزاد در رابطه با سخنان اخیر دادستان کل کشور در خصوص لزوم کنترل بر فضای مجازی گفت: اهمیت فضای مجازی بر کسی پوشیده نیست و همه مسئولان نظام که دغدغه پیشرفت کشور و از طرفی هم دغدغه جوانان و خانواده ها را دارند معتقدند باید فضای مجازی کنترل شود.
نائب رئیس اول کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در واقع در ترویج هنجارها، ارزشها، ضدارزشها، سبک زندگی و آسیبهایی که به خانواده و جامعه وارد می شود فضای مجازی موثر است و نقش فضای مجازی را نمی شود نادیده گرفت.
وی در خصوص وظیفه وزارت ارتباطات جهت کنترل فضای مجازی توضیح داد:باید یک وزارتخانه، نهاد و سازمانی وظیفه نظارت بر فضای مجازی را برعهده بگیرد پس اصل بحث واضح است که باید ناظر وجود داشته باشد اما اینکه چه نهادی نظارت داشته باشد قطعا این وظیفه بیشتر متوجه وزارت ارتباطات است و در کنار آن صدا وسیما به عنوان رسانه ملی بایستی نقش پررنگی در آگاه سازی جامعه ایفا کند.
مسعودی افزود: شورای عالی فضای مجازی شرح وظایف را برای هر نهادی تعریف می کند که براساس آن باید اقدام شود؛ همچنین در خصوص سایتها و کانالهایی که بایستی فیلتر شوند ولی تا کنون اقدامی صورت نگرفته است قطعا هر اقدامی که خلاف قانون و مقرارت باشد مجلس ورود پیدا کرده و نظارت می کند.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس دهم خاطرنشان کرد: در بحث نظارت بر فضای مجازی تاکنون به صورت رسمی در کمیسیون فرهنگی موردی مطرح نشده است و بیشتر شورای عالی فضای مجازی در این زمینه ورود کرده است.
وی در پایان خاطرنشان کرد: در اصل کنترل و نظارت بر فضای مجازی که مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز می باشد باید با هماهنگی بین نهادهای مربوطه ابزار لازم شناسایی و استفاده شود تا در بحث کیفیت نظارت و برخورد با تخلفات بهترین شیوه ها به کارگیری شود.
منبع: دانا
شنبه ۳۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۶
کد مطلب: 7913
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *