800
۰
رئیس صنعت، معدن و تجارت سراوان:

تعطیلی 18 ماهه صنایع تولیدی کوچک سراوان در راستای عدم پرداخت بدهی/بستر برای تولید و اشتغال در شهرستان سراوان فراهم است

رئیس صنعت، معدن و تجارت شهرستان سراوان اظهار داشت: برخی از واحد های تولیدی به علت عدم پرداخت به موقع بدهی به مدت 18 ماه تعطیل بوده اند.
htrrdhjr
htrrdhjr
مهرداد طاهری رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان سراوان در گفت و گو با شستون با بیان اینکه سراوان یک منطقه صنعتی نیست و بیشتر در حوزه بازار فعالیت دارد، گفت: در کل این شهرستان 12 پرورنده بهره برداری صادر شده است که 3 تا از آنها عملا در حال فعالیت هستند.
وی کارخانه آرد، صنایع تیرچه و بلوک و شن و ماسه را از صنایع شهرستان سراوان عنوان کرد و اظهار داشت: ما در سراوان 69 واحد تولیدی کوچک داریم که اکثر آنها فعال و نیمه فعال هستند و از این تعداد 12 واحد در شهرک صنعتی سراوان مستقر هستند.
رئیس صنعت، معدن و تجارت شهرستان سراوان با توجه به مشکلات اقتصادی در کشور تصریح کرد: ما در زمینه حمایت از واحد های تولیدی برخی از مشکلات آنها را در زمینه مالیات و بخشودگی جرایم کارفرمایان مرتفع شده کرده ایم.
وی با اشاره به اینکه در سراوان زیر ساخت ها برای تولید و اشتغال فراهم است، خاطر نشان کرد: ما واحد های تولیدی صادر کننده ای در سراوان نداریم و محصولات آنها بیشتر در این شهرستان استفاده و به بهره برداری می رسد.
طاهری با توجه به اقداماتی که در زمینه بهره برداری از گذر مرزی کوهک و جالق انجام شده است، افزود: اگر مرز در راستای اشتغال زایی مورد بهره برداری قرار بگیرید قطعا در معیشت مردم تاثیرگذار خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه برخی واحد های تولیدی به علت بدهی بیش از 18 ماه تعصیل بوده اند، ادامه داد: در جلسه کارگروه مشکلات تولیدی ها مطرح شده و امید است با همکاری سایر ارگان ها این واحد های تولیدی راه اندازی شوند.
رئیس صنعت، معدن و تجارت سراوان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری تصریح کرد: با تلاش های انجام شده باید بتوانیم فرمایشات رهبری را به جامع عمل برسانیم و با عزم همگانی شرایط را برای فعالیت صنایع کوچک فراهم کنیم تا زمینه اشتغال زایی فراهم شود  و سراوان از بم بست فعلی خارج شود.
 
انتهای پیام/1675
شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۳
کد مطلب: 8272
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *