800
۰
مدیر عامل کانون فرهنگی و اجتماعی بانوان سراوان:

نقش مهم سازمان های مردم نهاد در ارتقای سطح بینش و آگاهی مردم/کانون فرهنگی و اجتماعی بانوان جایگاهی برای زنان خلاق

مدیر عامل کانون فرهنگی و اجتماعی شهرستان سراوان اظهار داشت: سازمان های مردم نهاد نقش موثری در ارتقا سطح بینش و آگاهی مردم و فراهم آوردن زمینه مناسب برای مشارکت جوانان و بانوان دارند.
افتقیتقفی
افتقیتقفی
به گزارش شستون، بسیاری از سازمان‌های مردم نهاد، غیرانتفاعی و مستقل از دولت هستند و بودجه این سازمان‌ها از راه کمک‌های مردمی و در مواردی نیز با کمکِ سازمان‌های دولتی، دولت یا ترکیبی از این روش‌ها تأمین می‌شود.
 بعضی از سازمان‌های مردم‌نهاد نیمه‌مستقل وظایف و کارهای دولتی را نیز انجام می‌دهند.
فريده یوسفی مدیر عامل کانون فرهنگی و اجتماعی  بانوان شهرستان سراوان در گفت و گو با شستون ضمن تبریک به مناسبت سالروز تشکل ها و مشارکت های اجتماعی اذعان داشت: سازمان های مردم نهاد نقش موثری در ارتقا سطح بینش و آگاهی مردم و فراهم آوردن زمینه مناسب برای مشارکت جوانان و بانوان در راستای بهره برداری کمی و کیفی از توانمندی های بالقوه و بالفعل آنان دارد.
وی با اشاره به اینکه این کانون جایگاه مناسبی برای زنان و بانوان خلاق و فعال در عرصه های مختلف فرهنگی ، اجتماعی ، سیاسی است، گفت: این کانون می تواند برای شناخت و شناساندن حقوق فردی و اجتماعی آنان نقش ایفا کند.
یوسفی با اشاره به اینکه کانون بانوان دارای زمینه های مساعدی جهت  انجام فعالیت هایی که متناسب با نیازهای روز زنان و دختران جوان جامعه می باشد، اظهار داشت: مجوز فعالیت کانون فرهنگی و اجتماعی بانوان توسط دفتر اجتماعی استانداری و فرمانداری صادر شده است.
مدیر عامل کانون اجتماعی و فرهنگی بانوان شهرستان سراوان خدمات مشاوره ای، آموزشی، برگزاری نشست های عمومی و تخصصی را از جمله خدمات این کانون عنوان کرد و افزود:  طی سه سال آغاز به کار این کانون، توانسته ایم با عضوگیری از بانوان فعال در کمیته های کانون و همچنین ایجاد کارگروه های مختلف و عضوگیری از جوانان و آقایان فعال در سراوان برنامه های مختلف فرهنگی و اجتماعی را با کمک همدیگر برگزار کنیم.
وی با بیان اینکه این کانون برگزاری کلاس های آموزشی و هنری و صدور گواهینامه را با هماهنگی ارگان های مختلف انجام داده است، تصریح کرد: کانون فرهنگی و اجتماعی بانوان سازمان مردم نهاد است.
یوسفی در ادامه خاطر نشان کرد: وقتی مشارکت های مردمی بیشتر شود قطعا کیفیت برنامه ها و میزان تنوع آنها بالاتر خواهد بود.

وی در پایان گفت: امیدوارم با عضویت، همکاری و همیاری بیشتر مردم بخصوص جوانان فعال بتوانیم برنامه های موثرتری از طریق این سازمان های مردم نهاد برگزار کنیم.
 
 
 
انتهای پیام/1675
 
يکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۸
کد مطلب: 8313
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *