800
۰
یادداشت/

حفظ وحدت مسلمانان بهترین واکنش در قبال غصب مسجدالاقصی

معاون بین‌الملل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) طی یادداشتی به مناسب روز جهانی مساجد خواستار حفظ وحدت و انسجام اسلامی به دنبال غصب سرزمین فلسطین و مسجدالاقصی توسط رژیم منحوس اسرائیل شد.
حفظ وحدت مسلمانان بهترین واکنش در قبال غصب مسجدالاقصی
به گزارش شستون، حجت‌الاسلام و المسملین محمد سالار، معاون بین‌الملل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع)
مسجد در اسلام تنها برای عبادت و راز و نیاز و آموزش احکام الهی نیست بلکه به عنوان پایگاه انقلاب و میعادگاه وحدت و همبستگی اسلامی است که صاحب اصلی آن، خداوند عز و جل است و در آنجا میزبان بندگان مؤمن و مسلمان می‌شود.
مسجد به عنوان پایگاه حل و فصل اختلافات مردم، کانون پیوند ازدواج و تشکیل خانواده و همچنین به عنوان مرکزی برای کمک و امدادرسانی به محرومین و افراد مستمند و بی‌بضاعت و نیز محل فعالیت‌های فرهنگی و هنری منطبق با شرع مقدس اسلام و آموزه‌های اهل‌بیت(ع) است.  
ما در دوران پیش از پیروزی انقلاب اسلامی و در طول مبارزه با طاغوت و رژیم منحوس شاهنشاهی و نیز پس از پیروزی انقلاب خصوصاً در ایام جنگ تحمیلی هشت ساله از نظر عملی و اجرایی شاهد فعالیت‌های درخشان مساجد و پایگاه‌های بسیج مساجد بوده‌ایم که این خود منشأ خیرات و برکات و عامل بسیاری از دستاوردهای کشور عزیزمان بوده است. امام خمینی(ره) در سخنرانی‌های و فرمایشات‌شان با اشاره به نقش بی‌بدیل این مکان مقدس در دوران صدر اسلام و لزوم الگوپذیری آن می‌فرمایند:«مسجد در اسلام و صدر اسلام همیشه مرکز جنبش و حرکت‌های اسلامی بود ... از مسجد تبلیغات اسلامی شروع شده است، از مسجد حرکت قوای اسلامی برای سرکوبی کفار و وارد کردن آنها در زیر بیرق اسلام بوده است. شما از اهالی مسجد و علمای مساجد هستید، باید پیروی از پیغمیر اسلام(ص) و اصحاب آن سرور کنید و مساجد را برای تبلیغ اسلام و حرکت اسلامیت و قطع ایادی شرک و کفر و تأیید مستضعفین در مقابل مستکبرین قرار دهید.»
متأسفانه در طول سالیان متمادی بیت‌المقدس قبله‌گاه اولین مسمانان جهان دستخوش تجاوزگری و اعمال وحشیانه صهیونیست‌های غاصب قرار گرفته است و با کمال وقاحت و وحشی‌گری و بر خلاف قوانین بین‌المللی حمله‌ور می‌شوند و برادران و خواهران مظلوم فلسطینی ما را از اقامه نماز و ادای برنامه‌های دینی و مذهبی باز می‌دارند؛ در حالی که بیت‌المقدس جایگاه والا و اهمیتی ویژه در اسلام دارد که امام باقر(ع) می‌فرمایند: «إن رسول‌الله استقبل بیت‌المقدس سبعة عشر شهراً ثُم صرفَ إلی‌الکعبة» (قرب‌الاسناد، ص148) رسول خدا بیت‌المقدس را هفده ماه (قبله) قرار دادند و پس از آن به سمت کعبه برگشتند. و امیرالمؤمنین(ع) فرمود: «أربعة من قصور الجنة فی‌الدنیا: المسجدالحرام و مسجدالرسول، و مسجد بیت المقدس و مسجدُ الکوفه» (بحار، ج99، ص380) چهار قصر از قصرهای بهشت در دنیا هستند: مسجدالحرام، مسجد النبی، مسجد بیت المقدس و مسجد کوفه.
با این حال رژیم اشغالگر و غاصب اسرائیل امروز این مکان مقدس را در محاصره خود در آورده است و با چراغ سبز آمریکا و هم‌پیمانان مرتجع در منطقه ظلم و خیانت می‌کند. به دنبال جنایات صهیونیست‌ها و به آتش کشیدن مسجدالاقصی در سال 1348 شمی بنا به پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران در اجلاس سران سازمان همکاری‌های کشورهای اسلامی، روز 21 آگوست به عنوان روز جهانی مسجد نامگذاری شد و از آن سال تاکنون در این روز جهانی، مسلمانان به منظور ارج نهادن به نقش مساجد و صیانت از این اماکن مقدس، در گرامی داشتن و تجلیل ایران روز تلاش می‌کنند و با برنامه‌های متنوع در کشورهای مختلف اعمال ننگین و ضد بشری صهیونیست‌های اشغالگر را محکوم می‌کنند.
پیامبر گرامی اسلام(ص) درباره عداوت و کینه‌توزی یهود با مسلمانان می‌فرمایند: «إنهم (الیهود) أغشّ الخلق للمُسلمین» (میزان‌الحکمة، حدیث 14962) به درستی که یهود ناسره‌ترین مردم نسبت به مسلمانان است. و در قرآن می‌خوانیم: «وَلَنْ تَرْضَى عَنْكَ الْيَهُودُ وَلا النَّصَارَى حَتَّى تَتَّبِعَ مِلَّتَهُمْ ... هرگز یهود و نصارا از تو خوشنود نخواهند شد، مگر ان که از آیین (تحریفی) آنان پیروی کنی؛ بگو تنها هدایت الهی است که هدایت واقعی است» (بقره120)
در این موقعیت حساس بایستی دولت‌های اسلامی حامیِ مقاومت، با یکدیگر تفاهم کنند و در مقابله با اقدامات وحشیانه رژیم غاصب اسرائیل که همان سرکوبی مردم مظلوم فلسطین و نیز تخریب و تسخیر بیت‌المقدس است، وحدت و انسجام اسلامی خویش را حفظ کنند. عادی‌سازی روابط برخی از مرتجعین عرب با رژیم منحوس اسرائیل، خیانت به آرمان مقدس فلسطین و بزرگ‌ترین خدمت به دشمنان اسلام و مسلمین و مردم مظلوم و بی‌پناه فلسطین خواهد بود.
منبع: تسنیم
 
سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۱
کد مطلب: 32
مرجع : شستون
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *