800
۰

نقش موثر خیرین در حوزه بهداشت و‌درمان سراوان/ کارنامه درخشان خیریه نور در کمرنگ شدن صف های شبانه سونوگرافی

با راه اندازی بخش سونوگرافی در درمانگاه خیریه نور و مستقر شدن پزشک متخصص دیگر در بیمارستان رازی، دیگر به ندرت شاهد صف های طولانی شبانه در سراوان هستیم.
نقش موثر خیرین در حوزه بهداشت و‌درمان سراوان/ کارنامه درخشان خیریه نور در کمرنگ شدن صف های شبانه سونوگرافی
به‌گزارش شستون، پس از انتشار خبر های متعدد توسط رسانه ها و جراید از کمبود پزشک متخصص سونوگراف در سراوان، شاهد کمرنگ شدن صف های طولانی و شبانه برای نوبت دهی سونوگرافی در شهرستان سراوان هستیم.
در مانگاه خیریه نور که فعالیت خود را از سال گذشته در این‌مکان آغاز کرده است، بخش سونوگرافی خود را برای رفاه حال بیشتر مردم مرزدار شهرستان راه اندازی کرده و نقش موثری را در کمرنگ شدن و یا حذف صف های طولانی و شبانه داشته است.
یکی از شهروندان سراوانی در گفت و گو با شستون گفته است از زمانی که سونوگرافی این درمانگاه راه اندازی شده است، ساعات کمتری را در انتظار نوبت دهی هستم.
وی هزینه درمان، ویزیت، تزریقات و دیگر خدمات در این درمانگاه را نسبت به مراکز دیگر ارزان تر عنوان کرده و گفته خدمات این درمانگاه موجب رضایت دیگر شهروندان شده است .
این شهروند حضور مستمر بیماران و شلوغ بودن این مکان‌ در همه‌بخش های درمانگاه را نشان از اعتماد و رضایت مردم بیان کرد.
درمانگاه خیریه نور توانسته است برای تعدادی از افراد جویای کار زمینه اشتغال را فراهم کند و به زود بخش آزمایشگاهی این مکان‌ افتتاح خواهد شد  که با افتتاح این بخش زمینه اشتغال چند نفر دیگر نیز فراهم می شود.
در مانگاه خیریه نور صبح سه شنبه ۱۴ اردیبهشت سال گذشته با حضور جمعی از مسیولین افتتاح شد.
درمانگاه خیریه نور نخستین مرکز خدمات درمانی خیریه در شهرستان سراوان وتحت نظر مرکز علمی فرهنگی مسجد جامع نور این شهر است.
این درمانگاه با ایجاد اشتغال ۴۵ نفر از جوانان شهرستان و با پزشکان متخصص و عمومی در بخش های مختلف از جمله سونوگرافی،دندانپزشکی ، تزریقات و پانسمان، نوار قلب و تست قند خون ، کارشناس مامایی و روانشناس بالینی خدمات ارایه می دهد.
رضا رضازاده پراپری رئیس شبکه بهداشت و درمان در‌گفت و گویی که در سوم مرداد ماه سال جاری با خبرنگار شستون داشته، گفته فعلا یک پزشک سونوگراف در این بخش حضور دارد که به جد پیگیری حل این مشکل کردیم.
وی گفته است به زودی پزشک سونوگراف دوم نیز برای مرتفع شدن این معضل در بخش مستقر خواهد شد.
رئیس شبکه بهداشت و درمان سراوان افزود: موسسه خیریه نور نیز با کمک این اداره یک پزشک دولتی در مرکز درمانی شبانه روزی با نرخ دولتی مستقر کرده است که مردم می توانند به این مکان هم مراجعه کنند.
گفته می‌شود درمانگاه خیریه نور شهرستان سراوان تنها درمانگاه خیریه در سیستان و بلوچستان است که شنیده‌می شود شهرستان ایرانشهر هم به دنبال راه اندازی درمانگاه خیریه برای رفاه حال مردم ایرانشهر است.
این درمانگاه مراجعه کنندگانی از نقاط صفر مرزی، افراد بی‌شناسنامه، افراد کم برخوردار جامعه و حتی اتباع خارجی را پذیرش می‌کند.

افزایش دستگاه های سونوگرافی بیمارستان رازی سراوان به چهار دستگاه
رضارضازاده رئیس شبکه بهداشت سراوان  در ۱۱ آبان ماه سال جاری با بیان این مطلب و با اشاره به اینکه در بیمارستان رازی سراوان تا کنون 3 دستگاه سونوگرافی وجود داشته است، گفته است این دستگاه توسط گروه خیریه نیکوکاری "مهر و کار"با صرف بیش از 3 میلیارد ریال هزینه خریداری و به این بیمارستان اهداء شد.
وی گفته است خوشبختانه همیاری و همکاری خیران سلامت تا کنون توانسته است یاریگر این شبکه در خدمات دهی به بیماران زیادی شود.
رئیس شبکه بهداشت و درمان سراوان  معتقد است نیکوکاران خدادوست پیش از این نیز در ساخت مرکز سلامت و مرکز تسهیلات زایمانی این شهرستان و نیز خریداری دستگاه ها و تجهیزات مورد نیاز بیمارستان سراوان همکاری های شایان توجهی داشته اند.
رضا زاده گفته است خیرین سلامت همچنان شبکه بهداشت سراوان را در رفع نیازهای این بیمارستان شامل تجهیز زایشگاه و بیمارستان جدید برای بخشیدن لبخند صحت به جان رنجور بیماران، همراهی کنند.
همچنین کانال روابط عمومی‌ شبکه بهداشت و درمان سراوان ‌در یکم آذر ماه سال جاری با انتشار اطلاعیه ای از فعالیت و آغاز به کار پزشک متخصص سونوگراف جدید و چند متخصص دیگر خبر داد.
انتهای پیام/الف.د
يکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۸
کد مطلب: 10027
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *