800
۰
با همت متخصصان جراحی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان؛

خطای پزشکی جراح پاکستانی پس از 10 سال برطرف شد/ متخصصان مغز و اعصاب اقدام به پیوند پرده مغز کردند

خطای پزشکی جراح پاکستانی که از حدود 10 سال پیش منجر به محدودیت حرکتی در فک دختر 20 ساله شده بود به همت متخصصان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برطرف شد.
خطای پزشکی جراح پاکستانی پس از 10 سال برطرف شد/ متخصصان مغز و اعصاب اقدام به پیوند پرده مغز کردند
به گزارش  شستون؛ به نقل از عصرهامون، سیروس ریسباف رئیس دانشکده دندانپزشکی و پزشک درمانگر این بیمار در این خصوص اظهار کرد: این بیمار با شکایت از عدم توانایی باز کردن کامل دهان مراجعه کرد که چسبندگی استخوانی مفاصل دهان در سمت راست فک پایین در وی مشهود بود.
وی در خصوص جزئیات این خبر افزود: مفصل سمت راست فک بیمار، در سن 10 سالگی در کشور پاکستان تحت عمل جراحی قرار گرفته که در ناحیه بالای مفصل و در محلی اشتباه، استخوان جمجمه برداشته و سوراخ شده بود و  به دلیل عدم بازسازی ناحیه برداشته شده، پرده مغز به پوست سر چسبیده بود.
رئیس دانشکده دندانپزشکی و پزشک درمانگر این بیمار با اشاره به اینکه بیمار در بخش جراحی فک و صورت بیمارستان خاتم بستری شد، ادامه داد: بیهوشی این بیمار با توجه به درگیری پرده مغز، با حساسیت و روشی متفاوت انجام شد.
وی خاطر نشان کرد: پس از انجام عمل جراحی و تصحیح عملکرد فک پائین، متخصصان مغز و اعصاب بیمارستان، اقدام به پیوند پرده مغز بیمار کردند.
ریسباف تصریح کرد: خوشبختانه عمل جراحی بسیار موفقیت آمیز انجام شد و وی هم اکنون در وضعیت طبیعی و در آستانه ترخیص به سر می برد.
انتهای پیام/
يکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۳
کد مطلب: 10036
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *