800
۰
گلایمندی جوانان از گرانی مسکن در سراوان:

توان پرداخت اجاره مسکن را ندارم/جوانان سراوانی با ناس فروشی روزگار می گذرانند

یکی از شهروندان سراوانی گفت: اکثر جوانان این منطقه به شغل های کاذب از جمله ناس و سوخت فروشی روی آورده و از پرداخت اجاره های بالا رنج می برند.
توان پرداخت اجاره مسکن را ندارم/جوانان سراوانی با ناس فروشی روزگار می گذرانند
به گزارش شستون، سراوان با وجود ظرفیت های چشم گیر خود در زمینه گردشگری، صنایع دستی، معادن، خرما و هم مرز بودن با مرز پاکستان رکورد دار بیشترین آمار بیکاری در کشور است و جوانان در این منطقه به شغل های کاذب ناس و بنزین فروشی روی آورده اند و با این حال اجاره بهای مسکن در این شهرستان با بخش های مرکزی استان تفاوت چندانی ندارد.
یکی از جوانان شهرستان سراوان در این زمینه در گفت و گو با شستون با اشاره به اینکه اجاره مسکن در این شهرستان بین 300 تا 500 هزار تومان است و توانایی پرداخت آن را ندارد، گفت: برخی از خانه ها به صورت معمولی و کلاسیک ساخته شده اند که پرداخت این هزینه مقرون به صرفه نیست.

وی با اشاره به اینکه در سراوان به شغل خبرنگاری مشغول است و پس از گذشت یک ونیم سال از ازدواج با حقوق ناچیز، نتوانسته به زندگی خود سر و سامان بدهد، تصریح کرد: کمبود منابع مالی و شغل در سراوان به شدت احساس می شود.

این جوان سراوانی با بیان اینکه اکثر جوانان این منطقه به شغل های کاذب از جمله ناس و سوخت فروشی روی آورده و از پرداخت اجاره های بالا رنج می برند، تصریح کرد: قیمت مسکن در سراوان بالا می باشد که خرید خانه را برای ما سخت کرده است.

وی با بیان اینکه خانه های لوکس در سراوان با اجاره بهای بیش از 400 هزار تومان و پرداخت پول پیش چهار میلیون، اجاره داده می شوند، یادآوری کرد: بیکاری در سراوان موج می زند و اکثر ادارات این شهرستان با کمبود نیرو مواجه هستند و این در حالی است که هنوز دولت به آنها مجوز جذب نداده است.

پیمان ملک آبادی یکی از شهروندان سراوانی در این زمینه با اشاره به اینکه با وام ازدواج توانسته کسب و کاری برای خود راه اندازی کند، گفت: اجاره و پول پیش در سراوان بالا است و توان پرداخت آن را ندارم.

وی با بیان اینکه خانه های مسکن مهر به صورت معمولی ساخته می شود و برای زوج های جوان طرح مدرن مناسبی ندارد، افزود: جوانان در ابتدای زندگی بعد از یافتن شغل تا سال ها در حال پرداخت وام و قرض های خود بوده و نمی توانند مسکن بخرند.

این شهروند سراوانی با بیان اینکه زمین های مسکن در حاشیه شهر به زوج های جوان تحویل داده می شوند، اظهار کرد: با توجه به تورم، افزایش قیمت کالاهای مورد نیاز، پرداخت وام و مخارج کسب و کار تا خرخره زیر قرض هستم و هنوز نتوانسته ام زندگی مشترک خود را شروع کنم.

این شهروند سراوانی در پایان از مسئولین خواست که به جوانان این منطقه توجه بیشتری کزده و وام هایی با سود کم به آنها پرداخت کنند.
 
انتهای پیام/م.ش
 
دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۰
کد مطلب: 10041
مرجع : شستون
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *