800
۰
سردار معروفی فرمانده سپاه سلمان؛

جامعه نیازمندترویج گفتمان جهاد و شهادت است/ همه مسئولان در راستای گفتمانمصونیت تلاش کنند

فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: امروز بیشتر از هر زمان دیگری جامعه نیازمند ترویج گفتمان جهاد و شهادت است که این گفتمان مصونیت است.
جامعه نیازمندترویج گفتمان جهاد و شهادت است/ همه مسئولان  در راستای گفتمانمصونیت تلاش کنند
به گزارش شستون؛ به نقل از عصرهامون فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان در نشست خبری با اصحاب رسانه که ظهر امروز در مهمانسرای سپاه سلمان برگزار شد اظهار داشت: امروز بیشتر از هر زمان دیگری جامعه نیازمند ترویج گفتمان جهاد و شهادت است که این گفتمان؛ گفتمان مصونیت است.

وی افزود: شهدا ایثارگران واقعی ما هستند که همه وجودشان را برای بقای اسلام و قران و اهل بیت و ابروی ملت ایران فدا کردند.
وی بیان داشت: مسئولیت سنگین عرصه جهاد و شهادت فقط مختص سپاه و بنیاد شهید نیست بلکه همه ما مدیون خون شهدا هستیم و باید دین خود را در این حوزه ادا کنیم.

سردار معروفی تصریح کرد: در استان سیستان و بلوچستان بعد از دفاع مقدس دروازده شهادت هنوز باز است و بسته نشده است.
وی ادامه داد: کنگره ملی شهدای سیستان و بلوچستان با 18 کارگروه از یکسال و نیم پیش در حال انجام اقدامات کنگره هستند.

وی افزود: کنگره ملی شهدا هر ده سال به میزبانی چند استان انجام می شود که امسال در استان سیستان و بلوچستان و آذربایجان غربی در حال انجام است.
وی تصریح کرد: استان سیستان و بلوچستان هشت هزار شهید دارد که 2055 شهید در این استان ارمیدند و یا خانوادهایشان در استان حضور دارند و سه شهید هم اخیرا توسط اشرار کوردل در شهرستان خاش به شهادت رسیدند که به این امار اضافه شدند و جمعا ۲۰۵۸ شهید محل سکونت خانوادهایشان در استان سیستان و بلوچستان است.

سردار معروفی اضافه کرد: از تعداد 2058 شهید 494 شهید سهم ارتش 786 شهید سهم سپاه و بسیج و 462 شهید سهم نیروی انتظامی و 312 شهید از  شهدای مردمی هستند.
وی تاکید کرد: 934 شهید متعلق به دوران دفاع مقدس و 752شهید توسط اشرار و 157شهید در سایر حوادث و 9 شهید مدافع حرم و ما بقی شهدا توسط افراد ضد انقلاب به شهادت رسیدند.

فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: در استان سیستان و بلوچستان 531 آزاده 4 هزار و 42 نفر جانباز وجود دارد که مسن ترین شهید رضا زرگران و کم سن سال ترین شهید در اهل تسنن شهید سبیل اخلاقی با 11 سال و سید محمد هاشمی با  14 سال سن کوچکترین شهید اهل تشیع بوده است.
سردار معروفی اذعان داشت: در استان سیستان و بلوچستان 65 خانواده دو شهید 7 خانواده سه شهید و 2 خانواده چهار شهید وجود دارد.

وی ادامه داد: برگزاری 38 یادواره شهید که به صورت منطقه ای و صنفی برگزار شده است و همچنین چهار اجلاسیه جزو کارهای مقدماتی قبل برگزاری کنگره ملی شهدا در استان است.
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: اولین اجلاسیه با عنوان علما و روحانیون در 27 دیماه برگزار شد با معرفی 34 شهید روحانی و عالم. اجلاسیه دوم با عنوان شهدای زن سوم بهمن ماه و اجلاسیه نخبگان و فرهنگیان 11 بهمن ماه و گردهمایی پیشکسوتان دفاع مقدس 23 بهمن ماه و در اجلاسیه نهایی با عنوان کنگره ملی شهدا در 24 بهمن ماه برگزار خواهد شد.

سردار معروفی اضافه کرد: همایش تجلیل از جانبازان بالای هفتاد درصد که تعداد 53 جانباز بالای هفتاد درصد در سطح استان داریم در تاریخ 5 بهمن ماه انجام خواهد شد همچنین دعای ندبه سراسری با حضور آیت الله صدیقی و مداحی رضا نبوی در 6 بهمن ماه برگزار خواهد شد.
دبیرکل کنگره ملی شهدای سیستان و بلوچستان گفت: 71جلد کتاب که 64 جلد ان قبل کنگره و 25 جلد بعد کنگره چاپ رونمایی و توزیع خواهد شد. از این تعداد 13 جلد کتاب فاخر و در سطح ملی منتشر خواهد شد.
وی کتاب نقش استان در دفاع مقدس و دایره المعارف دفاع مقدس استان را دو کتاب ارزشمند دیگر کنگره دانست.
وی بیان داشت: فیلم مستند شهید میرحسینی در ۳۰ دقیقه و تعداد 15 مستند دیگر شهدا از تولیدات کنگره ملی شهداست.  همچنین تمثال مبارک 94 شهید برجسته استان با ضمانت 5 ساله در سطح استان نصب و جانمایی خواهد شد.
سردار معروفی از نصب المان شهید میرحسینی در میدان پاسداران زاهدان خبر داد و گفت: سه هزار نماد کنگره به خانواده ۲۰۵۸ شهید استان تقدیم خواهد شد و از تمامی خانواده این شهدا در دهه فجر دیدار و سرکشی می شود.
وی ادامه داد: پیش بینی 400 میهمان خارج از استان انجام شده و سر درب منازل شهدای شاخص استان کاشی کاری نصب خواهد شد.سایت فائزون مختص شهدای سیستان و بلوچستان است که هر گونه اطلاعات از این شهدا را می توان در آن رصد کرد.
وی تحت پوشش قرار دادن ایتام به نیابت از شهدا را طرح جدید دیگر کنگره دانست و گفت: اجرای برنامه های کنگره ملی شهدا مستلزم همکاری همه نهادهاست و ادارات کل است و همه مسئولان باید در راستای ترویج فرهنگ مصونیت تلاش کنند.
وی افزود: تا این لحظه هیچ کس بودجه ای خاص به کنگره ملی شهدای سیستان و بلوچستان اختصاص نداده و هر چه تا کنون هزینه شده توسط سپاه و بسیج بوده و بسیاری از قراردادهای اجرای کار نیز به صورت قرضی ثبت شده است. استاندار محترم با کمک وزیر کشور در حال اختصاص بودجه به کنگره ملی شهدای استان هستند که امیدواریم هر چه زودتر این مورد محقق شود.
وی گفت: از همه کسانی که کمک کردند از جمله آیت الله سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان، استاندار جدید جناب آقای محبی، سردار مارانی فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی، مدیران کل استان، رئیس دانشگاه سیستان و بلوچستان و همکاران محترمشان تشکر می کنیم.
سردار معروفی در پایان گفت: امروز تاثیر معنوی برگزاری کنگره ملی شهدای سیستان و بلوچستان کاملا ملموس و قابل مشاهده است.
انتهای پیام
 
سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۹
کد مطلب: 10170
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *