800
۰
در جمع مسئولین سیب و سورانی مطرح شد؛

توجیه فنی حلقه گمشده در اشتغالزایی/ کارآفرینی با استفاده از ظرفیت بومی در جنوب شرق

فرماندار سیب و سوران گفت: در روستا ها توجیه فنی در بخش تولید و کار آفرینی وجود ندارد لذا باید خانه های کارآفرینی این موضوع را مطرح کنند تا شاهد تولید در روستاها باشیم.
توجیه فنی حلقه گمشده در اشتغالزایی/ کارآفرینی با استفاده از ظرفیت بومی در جنوب شرق
به گزارش شستون، عبدالصمد عیسی زاده فرماندار سیب و سوران در جلسه راه اندازی کارگاه کارآفرینی امید شرق، گفت: موسسات غیر انتفاعی و کارآفرینی باورهای مردم را پرورش می دهند.
وی افزود: بارها در جلسات متعدد گفته است که همه افراد در خانه خود می توانند با پرورش مرغ محلی، مرغ گوشتی، مرغ تخم گذار، پرورش بلدرچین، پرورش قارچ و احداث گلخانه یک تولید کننده باشند اما باید آن باور در افراد وجود داشته باشد.
فرماندار سیب و سوران ادامه داد: بعضی از تولیدات بازار فروش مشخص ندارد لذا خانه های کارآفرینی با کامل کردن زنجیره، می توانند زمینه فروش محصولات و تولیدات را فرام کنند.
عیسی زاده با اشاره به اینکه توجیه فنی در روستا ها وجود ندارد، خواستار دیده شدن این قسمت از چرخه تولید از مسیولین خانه های کارآفرینی شد.
وی گفت: علی رغم اینکه تعاونی یک کلمه قرآنی و زیر بنای همکاری و همیاری است، با توجه به عملکرد ضعیف به یک کلمه انزجار آفرین در جامعه تبدیل شده است.
فرماندار سیب و سوران افزود: شرکت های تعاونی و کارآفرین در مناطق محروم  تا هفت سال معاف از مالیات هستند و در روستا ها تحصیلا هفت درصد اعطا می شود.
مدیر عامل موسسه خیریه سعادتی اصفهان هم در این جلسه گفت: خانه های کارآفرینی امید شرق از پنج سال گذشته در سه حوزه درمان، کارآفرینی و تولید علوفه فعالیت خود را در سیستان و بلوچستان آغاز کرده است.
وی افزود: با توجه به وجود ۵۴ هزار و ۳۵۰ هکتار نخیلات در سطح استان سیستان و بلوچستان، سالانه دو میلیون سرشاخه و خوشه امها و یا در آتش به خاکستر تبدیل می شود که از این‌ پس با تأمین دستگاه سرشاخه خورد کن به علوفه دام تبدیل می شوند و افراد زیادی مشغول به فعالیت خواهند شد.
مدیر عامل موسسه خیریه سعادتی در تکمیل مطلب فوق اضافه کرد: طبق تحقیات انجام شده از سوی دانشگاه صنعتی اصفهان، سرشاخه و‌خوشه درخت خرماه به علوفه، و تنه آن به زغال فشرده تبدیل می شود که دارای صرفه اقتصادی نیز است و علوفه درخت خرما دارای ارزش غذایی بالاتری نسبت به کاه برای دام دارد.

انتهای پیام/الف.د
چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۲
کد مطلب: 10386
مرجع : شستون
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *