800
۰

اقدام به احتکار برخی قصابی های زاهدان برای افزایش قیمت گوشت/ تعزیرات حکومتی: با متخلفین برخورد می شود

در پی احتکار گوشت قرمز توسط برخی قصابی ها در زاهدان، تعزیرات حکومتی استان از برخورد قانونی با متخلفین خبر داد.
اقدام به احتکار برخی قصابی های زاهدان برای افزایش قیمت گوشت/ تعزیرات حکومتی: با متخلفین برخورد می شود
به گزارش شستون؛ به نقل از عصرهامون، در روز های اخیر برخی شهروندان زاهدان در تماسی که با پایگاه خبری عصرهامون داشتند از عدم فروش گوشت قرمز در برخی قصابی های زاهدان ابراز گلایه کرده و خواستار پیگیری این موضوع شدند.
 
یکی از شهروندان گفت: در مراجعه ای که به یکی از قصابی ها داشتم وی عنوان کرد در حال حاضر کشتار گوشت قرمز نداریم که پس از جویا شدن علت، وی گفت که در روز های آینده افزایش قیمت گوشت داریم لذا فعلا کشتار نداریم.
 
در تماسی که خبرنگار عصرهامون با محسن میری مسئول روابط عمومی تعزیرات حکومتی استان داشت، وی با بیان اینکه وظیفه نظارت بر سطح بازار به دستگاه های صنعت و معدن و اتاق اصناف محول شده است، اظهار کرد: این دستگاه ها باید در بحث قیمت ها، گرانی و گران فروشی نظارت و در صورت مشاهده تخلف تشکیل پرونده دهند و پرونده را جهت رسیدگی قانونی به تعزیرات ارسال کنند.
 
وی در خصوص عدم فروش کالا یا احتکار ،ادامه داد: اینکه فروشنده نسبت به فروش کالا اقدام نکند قابل قبول نیست و باید تمامی اقلامی که در معرض دید است به فروش برساند در غیر اینصورت در بحث احتکار تشکیل پرونده و با متخلف برخورد می شود.
 
میری خاطر نشان کرد: در هماهنگی که با معاونت بازرسی و نظارت  صنعت و معدن انجام گرفته مقرر شده این موضوع بحث گوشت قرمز در گشت ها مورد بررسی قرار گیرد و اگر تخلفی مشاهده شود از حیث گران فروشی و احتکار تشکیل پرونده و به تعزیرات ارسال که بر طبق مقررات برخورد شود.
 
 مسئول روابط عمومی تعزیرات حکومتی استان با بیان اینکه اتحادیه قصابان باید در این بخش  ورود کند ،ادامه داد: در بحث تنظیم بازار وظیفه اتحادیه است که بین واحد های تحت نظارت هماهنگی داشته باشد.
انتهای پیام/
 
دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۸
کد مطلب: 10469
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *