800
۱
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان:

المان شهید میرحسینی نماد دفاع مقدس در سیستان و بلوچستان است/ هدف از این المان گم نکردن راه شهدا است

فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: المان شهید میرحسینی نماد دفاع مقدس استان سیستان و بلوچستان است.
المان شهید میرحسینی نماد دفاع مقدس در سیستان و بلوچستان است/ هدف از این المان گم نکردن راه شهدا است
به گزارش شستون؛ به نقل از فائزون؛ سردار حسین معروفی در مراسم افتتاحیه المان شهید میر حسینی که صبح امروز برگزار شد ضمن گرامی داشت یاد و خاطره 2058 شهید استان که کنگره ملی شهدای سیستان و بلوچستان برای آنها برگزار شده است و همچنین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی که روز گذشته پس از 39 سال مهر تایید منطقی و عقلانی بر نهضت امام و ادامه راه حق و راه صراط مستقیم که راه امامین انقلاب و راه شهدای عزیز ماست زدند، افزود: بیش از 250 هزار شهید جانشان را در این راه دادند و با خون مطهر و پاکشان نهال ارزشمند انقلاب اسلامی آبیاری شد و امروز به عنوان محور اصلی در دنیا و جهان اسلام نمایان است و باعث سربلندی و عزت و شرف مسلمین و ملت عزیز ایران شده است.
وی با تاکید بر هوشمندی ملت ایران بیان داشت: دشمنان و بدخواهان و کج سلیقه های نظام اسلامی بدانند که هوشمندی ملت ایران و کار تماشایی در امر وحدت مردم ایران اسلامی دیروز مشخص شد و مردم دست از آرمان و انقلاب و امامین و ارزشها و کرامت و بزرگیشان با تمام مشکلات اقتصادیشان برنخواهند داشت.
وی اضافه کرد: معامله مردم ما همچون شهدا معامله با خداست و این دیروز به زیبایی جلوه پیدا کرد و حضرت آقا نیز در پیامشان بیان کردند که این مسئولین هستند که امروز باید مواظب باشند که عقب نمانند و به این ملت خدمت کنند و به این واسطه است که می گوییم امروز امتحان، امتحان خواص است و خواص کسانی اند که امروز دست اندار کار اجراییات کشور هستند و در هر کجا باید توجه ویژه به ملت عزیز و شریف داشته باشند.
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: خدا را شاکریم که امسال توفیق یافتیم میزبان برگزاری کنگره ملی شهدای عزیز استان در بهمن ماه باشیم کار بسیار ارزشمندی که از دو سال پیش کلید خورد و در شش ماهه اخیر کار به صورت شیفتی و شبانه روزی پیدا کرد و اقدامات بسیار خوبی انجام شد.
وی تصریح کرد: خدا را شاکریم در گزارشی که در محضر امام مسلمین و در حضور عده ای از مسئولین استان قرائت شد حضرت اقا اقدامات را تایید و بر ادامه آن اصرار ورزیدند و هیچ چیز برای ما ارزشمند تر از این نیست که رهبر عزیزمان اقدامات مان را برای زنده نگه داشتن این فرهنگ که به عنوان فرهنگ مصونیت در چارچوب استان سیستان و بلوچستان به عنوان کنگره ملی و ادامه آن انجام می شود تایید کنند.  
وی اضافه کرد: ما امروز بیشتر از هر روزی نیازمند ترویج فرهنگ جهاد و شهادت؛ فرهنگ ایثارگری و فرهنگ مقاومت هستیم. زاییده دفاع مقدس ما روحیه انقلابی و مدیریت جهادی است و دیشب در پیام امام مسلمین دیدیم که تاکید بر روحیه انقلابی و مدیریت جهادی داشتند و این زاییده دفاع مقدس و برگرفته از آرمان شهدای عزیز است که به خاطر آن همه چیزشان را تقدیم کردند.
وی تاکید کرد:  آنچه ما را از بن بست نجات می دهد وجود روحیه فرهنگی و مدیریت جهادی است. سنگها را از جلوی ملت بلند کردن و در کنار ملت صادقانه خدمت کردن صدقه جاریه است و باید توجه جدی به این موضوع داشته باشیم.
سردار معروفی تصریح کرد: ما امروز ترویج این فرهنگ را مصونیت جامعه اسلامی می دانیم هم فردی هم گروهی و اجتماعی در هر عرصه ای به آن نگاه کنیم.
وی با اشاره به اینکه دشمن با جنگ نرم و عملیات روانی در خانه های ما استقرار پیدا کرده است اضافه کرد: ایمان دختر و پسر جوان ما را مورد هجمه قرار داده است. ما اگر با شهدا در خانه هایمان زندگی کنیم این حرکت رذیل دشمن را به عقب خواهیم برد و می توانیم با حرکت افندی فرهنگی در مقابل این افند فرهنگی دشمن که هجوم همه جانبه به ایمان و باور و اعتقاد و شجاعت ما داده است دست رد بزنیم.
وی خاطر نشان کرد: زندگی کردن با شهدا و تامل در زندگی شهدا و زیستن با انها می تواند مصونیت ما و بچه های ما و جامعه را به همراه داشته باشد که این از وظایف همگان مخصوصا قشر ارزشی و انقلابی و کسانی که دستی از دور بر آتش داشتند و بیشتر از هر کسی این صحنه ها را احساس می کنند.
وی المان شهید میر حسینی را یکی از افتخاراتمان دانست و افزود: المان شهید میرحسینی در اینجا به معنای راه را گم نکردن است و حواس را جمع کردن است. ساخت المان شهید میرحسینی نماد دفاع مقدس استان سیستان و بلوچستان است.
وی اذعان داشت: شهید میر حسینی جانشین لشکر ثارالله است تا قبل از شهادت ایشان محورهای اصلی عملیات در لشکر ثارالله شهید میر حسینی بود چه در زمانی که مسئول عملیات ها بود و چه در زمانیکه به عنوان فرمانده تیپ و فرمانده گردان بود ایشان محور قدرت و قوت در عملیات خیبر، بدر،کربلای یک و 4 والفجر 3 و 8  در همه عملیاتها بود و نهایتا در کربلای 4 و 5 که شهادت ایشان در مرحله اول در کربلای 5 و در کانال پرورش ماهی بود آنهم به نوعی که خودشان بیان کردند.
وی با تاکید بر اینکه انقلاب و امام و شهدایمان بر حق اند گفت: چند روز پیش رهبر انقلاب فرمودند 22 بهمن  امسال تماشایی خواهد بود و همین شد و این بر حق بودن این نظام و حقانیت ولایت است این حرف حرف ایشان نیست حرف هدایت  الهی و حرف ائمه هدی (ع) است دست کسی پشت این انقلاب و هدایت انقلاب است.
وی در پایان تاکید کرد: با شهید میر حسینی راه را گم نکنیم شهید میر حسینی نماد 2058 و شش هزار و 967 شهید استانو نماد شهدای لشکر ثارالله و عملیات های خاکی و کوهی و آبی است. وقتی شهید میر حسینی را نگاه می کنیم همه دفاع مقدس در ذهن ما مجسم می شود او یک فرد است اما یک اولیای خداست و هدف از این المان گم نکردن راه است.
وی گفت :افتخار می کنیم که خدای متعال به بچه های جانباز و ایثارگران و بچه های رزمنده توفیق داد تا اینکار را برای کنگره ملی شهدا انجام دهند و از همه کسانی که در این حوزه زحمت کشیدند و همت کردند تشکر و قدر دانی می کنم.
انتهای پیام
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۴
کد مطلب: 10497
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *