800
۰
فرمانده کل سپاه پاسداران در کنگره ملی شهدای سیستان و بلوچستان:

شهدا در تجارت خانه دنیا بهترین معامله را انجام دادند/ مردم سیستان وبلوچستان خوب، مهربان و دوست داشتنی هستند

سردار جعفری گفت: ایستادگی در برابر دشمن و حفظ انقلاب اسلامی در ابعاد امنیتی، دفاعی و حتی اجتماعی و فرهنگی در داخل و خارج کشور نیاز به گذشت و ایثارگری دارد.
شهدا در تجارت خانه دنیا بهترین معامله را انجام دادند/ مردم سیستان وبلوچستان خوب، مهربان و دوست داشتنی هستند
به گزارش شستون؛ به نقل از عصرهامون، سردار سرلشکر محمد علی جعفری در مراسم گنکره ملی شهدای سیستان و بلوچستان ضمن گرامیداشت یاد شهدای انقلاب اسلامی و شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم و شهدای راه امنیت و شهدای مظلوم خطه سیستان و بلوچستان اظهار داشت: درود بر روح بلند حضرت امام بنیانگذار جمهوری اسلامی و معمار کبیر انقلاب اسلامی انشاء الله به روح بلند حضرت امام و شهیدان بتوانیم در راه شهدا استمرار داشته باشیم و اهداف انقلاب اسلامی را محقق سازیم.
وی گفت: تشکر می کنم از سردار مجاهد و سید الشهیدان استان شهید شوشتری که به خاطر عنایتهایی که بعد شهادتشان در این خطه داشتند و راهی که آن شهید و شهدای همراهشان رفتند، در حال محقق شدن است و استمرار وحدت و انسجام و همدلی بین مردم عزیز استان جای تشکر و قدر دانی دارد.
وی ضمن تشکر و قدردانی از تمامی دست اندکاران کنگره ملی شهدای استان بویژه سردار معروفی و سردار پاکپور و امام جمعه استان و همه عزیزانی که همت و تلاش کردند تا این کنگره عظیم با شور و اشتیاق و انگیزه در اینجا برگزار شود، افزود: امیدواریم این نشست پر برکت باشد که هست و شهدا دست ما را در تحقق اهداف مان بگیرد.
سردار جعفری تصریح کرد: تبریک عرض می کنم که انقلاب اسلامی بعد 40 سال با وجود همه مشکلاتش همچنان پویا و زنده و پیشرونده و در حال جلو رفتن و رسیدن به اهداف خود چه در ابعاد داخلی و چه در ابعاد بیرونی است.
وی ادامه داد: یکی از بزرگترین معجزات الهی حفظ انقلاب است. با وجود دشمنان خارجی و مخالفین داخلی اما این انقلاب پرچمش همچنان بالاست و با افتخار مسیر خود را ادامه می دهد.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: این دشمنی ها در ابعاد مختلفی است که به ویژه در راستای ایجاد نا امنی در کشور صورت می گیرد و مهمترین اقدامی است که دشمنان از ابتدای پیروزی انقلاب تا کنون در اطراف ایران و در منطقه جنوب شرق کشور انجام می دهد. 
فرمانده سپاه پاسداران افزود: دشمن برنامه ریزی و توطئه گری زیادی برای توسعه نا امنی در این منطقه داشته و دارد و تقدیم بیش از دو هزار شهید در سیستان و بلوچستان از افتخارات شما در استان است که شیعه و سنی برای مقابله با نا امنی تلاش کردید.
وی ادامه داد: ما فراموش نکردیم در دهه اول و حتی دوم انقلاب و سالهای پس از جنگ را که روزانه ما ده ها شهید در راستای امنیت در این استان تقدیم می کردیم اما امروز به حول قوه الهی و با تلاش های نیروهای امنیتی به ویژه نیروی زمینی سپاه پاسداران و مشارکت نیروهای مردمی استان اقدامات خوبی انجام شده که بسیار موثر بوده و جای تقدیر و تشکر دارد.
سرلشکر جعفری خاطر نشان کرد: دشمنی دومی که دشمنان علیه انقلاب اسلامی کردند و نتوانستند کاری از پیش بردند تحمیل جنگ 8 ساله بود. حدود دو سال از پیروزی انقلاب گذشت که دشمنان جنگی بزرگ و طولانی را بر ما تحمیل کردند که اگر مقاومت مردمی و جانانه ملت ایران و همت بزرگ شهیدان و خانواده آنان نبود امروز معلوم نبود سرنوشت کشور چه بود و در کجا قرار داشتیم.
وی بیان داشت : همه دنیا با تمام امکانات پشت سر صدام و رژیم بعث بسیج شده بودند که بخشی از سرزمین ما را اشغال و نظام نوپای جمهوری اسلامی را ساقط کنند اما نتوانستند به آن دست یابند و جلوی گسترش انقلاب اسلامی را بگیرند و این انقلاب به برکت خون شهیدان با همین جنگ و با استقامت و پایداری جانانه به دنیا و منطقه صادر شد.
وی افزود: بزرگترین دستاوردی که در جنگ داشتیم این بود که دیگر ملت ها باور کردند می توان با دست خالی مقابل دشمنان ایستاد و برای آزادی ملت ایستادگی کرد. امروز کشورهای مختلفی از جمله عراق، سوریه، یمن، لبنان، فلسطین را می بینیم که با پیمودن همین راه به دنبال استقلال و آزادی خود هستند. کشورهایی که همین راه را در پیش گرفتند و خود را باور کردند موفق شدند.
جعفری تصریح کرد: تهاجم سیاسی و فرهنگی در ابعاد مختلف از جمله برنامه های دیگر دشمن بود که با آنها نیز مقابله کردیم و مقابله می کنیم. فشار اقتصادی تحریم ها و در کنار آن ایجاد ناامنی های مختلف و بروز مشکلات اجتماعی که در این رابطه ایجاد می شود و مردم ما در مقابل آن ایستادگی می کنند از دیگر برنامه های دشمنان است افتخار می کنیم که در این چهل سال توانستیم در مقابل آنها ایستادگی کنیم.
وی ادامه داد: یک سوال اساسی وجود دارد که چگونه ملت ایران توانسته در برابر قدرت های شرق و غرب ایستادگی کنند؟ ما در چنین نشست هایی که به برکت خون شهیدان برگزار می شود باید به دنبال پاسخ این سوالات باشیم عوامل پیروزی ایستادگی و شکست دشمنان چه بوده است؟  اولین آن حمایت گسترده و مردمی است که از روی اعتقاد و ایمان مردم به نظام جمهوری اسلامی ایران بوده که به صورت گسترده و از سر عشق و ایمان است.
سردار جعفری اضافه کرد: در 22 بهمن امسال با این همه دشمنی ها و تفرقه انگیزی ها وآیه های یاس و ناامیدی که در گوش این مردم خوانده شد و با توجه به اغتشاشات یک ماهه اخیر اما پاسخ مردم به دشمنان را دیدیم همانگونه که رهبری پیش بینی کرده بودند شاهد حضور گسترده مردم بودیم انصافا قدر مردم را باید بیشتر از گذشته دانست چرا که علی رغم مشکلات در عرصه مدیریتی، اقتصاد، اشتغال و ... با بصیرت و نجابت و بزرگواری از اعتقاداتشان که همان دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی است دفاع کردند و این راه و مسیر نظام را با عشق و اعتماد حمایت و پشتیبانی می کنند که البته در کنار آن خواستار رفع مشکلات هم هستند که این حق مسلمشان است.
وی تاکید کرد: بصیرت عمیق مردم که برگرفته از ایمان و اعتقاداتشان است در کمتر ملتی یافت می شود این بصیرت و عمق بصیرت و رشد و آگاهی که در مردم شاهد هستیم شوخی نیست. علی رغم تمامی دشمنی های دشمن که تمام فضای مجازی را برای تضعیف روحیه مردم ما پای کار گذاشتند اما مردم با اعتقاد و حجم گسترده تر برای حمایت از این نظام و انقلاب پای کار می آیند.
سرلشکر جعفری افزود: نکته بعدی که به آن اشاره می کنیم هدایت های حکیمانه و هوشمندانه رهبر انقلاب است که بار مسئولیت سنگینی است و معظم له با درایت و با نیروی ایمان و تقوا و علمی که دارند این انقلاب را هدایت و سکان داری می کنند و این عامل بسیار تعیین کننده است که این شاگرد برجسته امام راحل(ره) راهشان را ادامه می دهند. از خداوند طول عمر با برکت را برایشان خواستاریم.
وی عامل اصلی و تعیین کننده پیروزی را  شهیدان دانست که با ایثار و فداکاری و گذشت از جان برای این انقلاب ایستادگی کردند و افزود: ایستادگی در برابر دشمن و حفظ انقلاب اسلامی در ابعاد امنیتی، دفاعی و حتی اجتماعی و فرهنگی در داخل و خارج کشور نیاز به گذشت و ایثارگری دارد .
وی با اشاره به آیات نورانی که در ابتدای مراسم تلاوت شد اظهار داشت: شهدای ما پیرو این آیات نورانی قران کریم بودند آنها می دانند خداوند آنها را خطاب قرار داده است و تشریح می کند که دشمنان می خواهند نور خدا را در زمین خاموش کنند اما خداوند نور خودش را از طریق مومنانش کامل می کند هر چند کافران را خوش نباشد. او کسی است که پیامبر عظیم الشانش را فرستاد تا دین حق را بر دینهای دیگر مسلط گرداند و برتری پیدا کند.
جعفری با تاکید بر اینکه شهدا با خدا معامله کردند تصریح کرد:  خداوند برای مومنین راه را نشان می دهد که باید در این راه جانفشانی کنند.  آن پاداش الهی آخری که خیلی دوستش داریم یاری و نصرت الهی از طرف خدای متعال است و فتحی قریب که ما پی در پی شاهد آن هستیم و ان شاء الله در آینده شاهد این فتح ها و پیروزی های پی در پی امت اسلامی درمنطقه خواهیم بود.
فرمانده کل سپاه ادامه داد: شکست داعش و اسرائیلی های غاصب در برابر لبنان، شکست اسرائیل و آمریکا و ایادی آن در منطقه و آل سعود خائن در منطقه که حامی رژیم صهیونیست است و در خط مقدم برای آنها می جنگد و شکست در یمن و شکست های پی در پی از نصرت الهی و فتح القریب است. 
سرلشکر جعفری تاکید کرد: خدای بزرگ را سپاسگذاریم از این همه نعمت؛ نعمت هدایت و برخورداری از این مردم مومن و شجاع و انقلابی؛ نعمت برخورداری از رهبری فرزانه حکیم و هوشمند؛ نعمت برخورداری از خانواده های معززی که فرزندان خود را با عشق اعتقاد، ایمان و اصرار برای دفاع از خاک کشور و نظام جمهوری و انقلاب اسلامی حتی به خارج از مرزهای جمهوری اسلامی اعزام می کنند و پشیمان نیستند از شهادت فرزندانشان و به آن افتخار می کنند.
وی با اشاره به دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی در طول 40 سال گفت: اولین دستاورد  اقتدار بی نظیر جمهوری اسلامی ایران است که در طول تاریخ متکی بر ایمان اعتقاد و پشتیبانی مردم است. چنینن افتخاری را ایران اسلامی در طول تاریخ به خود ندیده است اقتداری که امروز ابر قدرت های شرق و غرب در برابر آن زانو می زنند و عاجز شدند که مانعی بر سر راهش ایجاد کنند باید این اقتدار را قدر بدانیم و محکم تر و پویا تر و عمیق تر از همیشه حرکت کنیم.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امنیت پایدار که بیشترین آن در منطقه جنوب شرق کشور شکل گرفته است را دستاورد دیگر انقلاب دانست و افزود: این امنیت به یک معجزه الهی می ماند که حاصل خون شهیدان است.
وی شکست پی در پی دشمنان و شکست هیمنه ابرقدرتهای دنیا را  دستاورد بزرگ دیگری دانست که به دنیا ثابت کردیم این شکست ها علاوه برآنکه برنامه دشمنان را بر هم می زند آنها را با عدم موفقیت روبرو می کند.
سرلشکر جعفری ادامه داد: وقتی که جمهوری اسلامی بعد 8 سال به موفقیت می ایستد مردم لبنان مقاوم می شوند و ظرف 33 روز اسرائیل را شکست می دهند؛ مردم مظلوم فلسطین و غزه در محاصره کامل می ایستند و در برابر ارتش اسراییل ظرف 8 روز در جنگی ظرف 22 روز پیروز می شوند؛ مردم سوریه باور می کنند که می شود ایستاد با همت و کمک مردم و از آزادی خود دفاع کنند؛ مردم عراق همین طور داعش را به شکست می کشند؛ یمنی ها مردانه می ایستند در برابر این همه فشار و  اینها همه درس و تجربه از مقاومت ایران اسلامی است که به آنها منتقل شده هرکشوری که راه انقلاب اسلامی را ادامه داده است امروز نتیجه آن عزت اقتدار و سربلندی شده است.
سردار جعفری افزود : کشور سوریه تا قبل از همین چند ماه اخیر به خودش اجازه نمی داد تجاوز های هوایی رژیم صهیونیستی را جواب دهد ولی بعد از آن به این باور رسیده که می تواند حتی هواپیمای متجاوز صهیونیست را سرنگون کند و امروز این موضوع در صدر تحلیل های تحلیلگران امنیتی جهان قرار گرفته است که چه اتفاقی در سوریه افتاده که ارتش سوریه جرات می کند هواپیمای اسراییل را سرنگون و منهدم کند این نتیجه همراهی با انقلاب اسلامی است. 
وی در ادامه گفت: در کنار اینها اشاره ای کنیم به کشور مصر که انقلابشان با عدم موفقیت مواجه شد و امروز چه سرنوشتی دارند آنها دچار تنگ نظری شدند و نخواستند از تجربه انقلاب اسلامی استفاده کنند و این راه را ادامه دهند و الان ذلت بیشتر از این ندارند که همراه با امریکا اسرائیل و آل سعود خائن شدند. 
وی با اشاره به اینکه دستاوردهای عظیم را باید قدر بدانیم افزود: یکی دیگر از دستاوردهای وحدت و انسجام ما است. نکته ای که دشمنان بسیار تلاش می کنند آن را از بین ببرند و اختلافات را بیشتر دامن بزنند. اما بازهم در این عرصه به خاطر وجود رهبری و سخنان حکیمانه ایشان و بیداری و هوشیاری مردم و اعتقاد مانع توطئه دشمنان شده است.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان داشت: ما باید بدانیم چالش های بزرگ و موانع بزرگی هم سر راهمان است به ویژه در داخل کشور برای محقق ساختن اهداف انقلاب اسلامی عدالت، رفع فساد و رشد مادی و معنوی جامعه هدف های اصلی و والای جمهوری اسلامی است که بخشی از آنها محقق شده و بخش از آن هنوز محقق نشده است.
وی ادامه داد: مبارزه با فساد که توطئه دشمن است و از طریق نفوذی های دشمن است و ایمان ضعیفی است که به نظام ضربه می زند. باید همه بسیج شویم و مبارزه کنیم با حضور  در پای صندوق های رای و انتخاب. مردمی ترین نظام در جهان نظام جمهوی اسلامی ایران است  که هر دو سال یکبار مردم به صورت مستقیم قوه مجریه و قوه مقننه را برای خود انتخاب می کنند این مردم سالاری دینی برای محقق ساختن اهداف والای انقلاب و راه شهیدان تنها راه ماست .حضور مردم در عرصه های مختلف و حل بحرانهای اجتماعی با مشارکت مردم و به دست خود مردم است و باید در جامعه ما ساری و جاری باشد.
وی بزرگترین چالش در داخل کشور را تفاوت در دیدگاهها دانست و افزود: دیدگاههای مخالف دیدگاه محوری وجود دارد دیدگاه رهبری دیدگاه ناب محمدی(ص) است که برای حفظ انقلاب ترسیم شده است و باید پیرو آن باشیم. هیچ کشوری نعمت رهبری را ندارد و خیلی از کشورها حسرت این نعمت بزرگ را می خورند. در کشور جمهوری اسلامی از طریق قانون اساسی و ساختار نظام، رهبری نقش ولی فقیه را برای جهت گیری اصلی در جامعه و به سمت جلو در ابعاد مختلف سیاسی، فرهنگی، امنیتی و ... نشان می دهد.
سردار جعفری بیان داشت: متاسفانه در کشور ما برخی افراد به خود اجازه می دهند در برابر این دیدگاه دیگری را داشته باشند که برگرفته از دیدگاه لیبرال و سوسیالیسم و دیگاههای غربی است . تفاوت در دیدگاهها به صورت مبنایی در اجراییات کشور ماست .
وی ادامه داد: این تفاوت دیگاه در زمان بنی صدر نیز وجود داشت و زمانیکه امام (ره) فرماندهی کل قوا را بر عهده گرفتند با تفکر انقلابی و بسیجی این وحدت و انسجام را شکل دادند و کشور در کمتر از یک سال از لوث دشمنان پاک شد و خرمشهر آزاد شد و دشمن ملتمسانه عقب نشینی کرد.
هر زمان که در کشور دیدگاه بومی و انقلابی و متکی بر مردم و توانمندیهای مردم و ذخائر و صنایع و نه دیدگاه غرب حاکم شد مشکلات به سرعت حل خواهد شد.بحران جنگ به مراتب پیچیده تر از مشکلات داخلی کشور است. از زمان امام (ره) توصیه میکردند که کار را به مردم واگذار کنید و مردم اعتماد کنید.آموزه های مسئولین اجرایی آموزه های علوم غربی است .
اگر مردم این باور را دارند بتوانند در انتخابهایشان تلاش کنند و آن افرادی را در اداره کشور و مدیریت انتخاب کنند که نگاهشان به داخل و سرمایه های داخلی باشد و باور به توانمندیهای درونی داشته باشد همانند اقتصاد مقاومتی.
در کشور ما برخی مشکلات مربوط به دشمنان و برخی مربوط به سو مدیریت ها و ضعف ها و نگاه های متفاوت است که انشالله با دعای خیر شما مردم مومن و انقلابی برطرف شود.و کشوری نمونه و الگو و پیشرفت اسلامی و همراه عدالت داشته باشیم.

مردم سیستان وبلوچستان خوب، مهربان و دوست داشتنی هستند/ این مردم اعتقادشان به نظام اسلامی بیش از گذشته است
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: مردم سیستان وبلوچستان؛ مردمی بسیار خوب، مهربان و دوست داشتنی هستند.
سرلشکر محمد علی جعفری با بیان اینکه همه مردم کشور ما خوب هستند، اظهار کرد: مردم سیستان وبلوچستان خوب تر هستند چرا که سختی های بیشتری را تحمل می کنند.
وی گفت: این مردم با وجود این همه سختی که در این منطقه دارند که بخشی از طبیعی و بخشی حاصل بعضی بی توجهی ها به عرصه کشاورزی واجتماعی است همه را تحمل می کنند؛ این مردم با توجه به دشمنی دشمنان و توطئه هایی که دشمنان علیه امنیت آنها روا می دارند ناامنی های مختلف را تحمل و وحدت و انسجام خود را حفظ کرده و می کنند و اعتقادشان به نظام اسلامی بیش از گذشته است.
چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۵
کد مطلب: 10517
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *