800
۰
آيت‌الله مكارم شيرازی؛

کاغذبازی‌های ادارات را کم کنید/ مردم در امر ازدواج به آسان‌گیری روی بیاورند

آیت الله مکارم شیرازی گفت: مسائل اجتماعی نظیر ازدواج را باید آسان گرفت تا زندگی شیرین شود.
کاغذبازی‌های ادارات را کم کنید/ مردم در امر ازدواج به آسان‌گیری روی بیاورند
به گزارش شستون؛ به نقل از خبرنگاران جوان؛ آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی در درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد،با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم(ص) گفت:خداوند بنده‌ای که سخت گیرنیست؛ دوست دارد. بسیاری از مشکلات زندگی برای سخت‌گیری افراد است و بسیاری از پرونده‌های دادگستری برای این امر تشکیل شده است.
وی یادآورشد: سخت‌گیری در مسئله ازدواج نباید وجود داشته باشد اینگونه ازدواج سخت می‌شود. بسیاری از طلاق‌ها، جنایات و قتل‌ها ناشی از سخت‌گیری است.
این مرجع تقلید با بیان اینکه اگر انسان در زندگی سخت نگیرد؛ زندگی شیرین می‌شود گفت: در مسائل اجتماعی نیز باید مقداری آسان گرفت تا اجتماع حرکت کند، سخت می‌گیرند چون می‌خواهند فلان کارخانه صنعتی را راه‌اندازی کنند و به اندازه‌ای این سخت‌گیری و کاغذ بازی ادارات وجود دارد که از راه‌اندازی واحد صنعتی پشیمان می‌شود.
وی گفت:این سخت‌گیری‌ها مشکلی را حل نمی‌کند به جز اینکه مشکلات را افزایش می‌دهد بنابراین در مسائل فردی، اجتماعی و خانواده نباید سخت گرفت.
آیت‌الله مکارم‌شیرازی با بیان اینکه با نگاه ظاهری به دنیا سازمان ملل، شورای امنیت، نهادهای طرفدار مظلومان و گروه حمایت از حیوانات تشکیل شده است عنوان کرد: در باطن این دنیا سه اصل زورگویی در حد بالا، ریاکاری و دروغگویی حاکم است و مردم دنیا عادت کردند و این امر را پذیرفته‌اند.
وی افزود: خودشان هزاران بمب اتمی دارند ولی می‌گویند هیچ کس نباید قوی باشد تا آنچه می‌خواهند از دنیا بگیرند که اوج زورگویی است.
این مرجع تقلید ادامه داد: جلوی کار آنها را نمی‌توانیم بگیریم مگر اینکه بشریت قیام کنند و بیدار شوند و زورگویان را سر جای خود بنشانند.
آیت‌الله مکارم‌شیرازی یادآور شد: اسلحه به عربستان دادند که یمن را ویران کند و یک تکه آهن را برداشتند و می‌گویند ایرانی‌ها به آنها موشک دادند. ریاکاری، زورگویی و دروغگویی تا چه حد است.
وی با بیان اینکه دنیا به تدریج به این مسائل عادت کرده و کسی نیز قبح و زشتی آنها را نمی‌گویدعنوان کرد: در زمینه موشک با ما مذاکره می‌کنند. چرا از خود شروع نمی‌کنید بنابراین باید نسبت به دنیای کنونی که گردن کلفتان حاکم هستند بدبین باشیم.
 استاد حوزه علمیه قم یادآور شد: خودشان موشک دارند به ما می گویند چرا موشک برای دفاع از خود تولید کردید. می‌گویند شما ضعیف باشید تا حاکمیت ما بر منطقه محفوظ باشد.
وی با اشاره به مشکلات دیگر حاکم بر دنیا گفت: همه می‌دانند عراق توانست شر داعش را کم کند و ایران در این زمینه نقش مؤثری داشت و در سوریه شر داعش تا حد زیادی کم شده و حزب الله و ایران در آنجا نقش مؤثر داشتند در عین حال می‌گویند شما را محکوم می‌کنیم زیرا خادم تروریست‌ها هستید. خودشان اعتراف کردند که داعش را به وجود آوردند خودشان ضد تروریسم و ما طرفدار تروریسم هستیم!
انتهای پیام/ح
چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۴
کد مطلب: 10739
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *