800
۰

تردد بمب های متحرک در خیابان های کلانشهر زاهدان/ سوختگیری غیرمجاز با کپسول های گاز مایع

در حالی روزانه شاهد تردد بمب های متحرک در خیابان های شهر هستیم که پایین بودن هزینه گاز نسبت به بنزین موجب شده برخی از مردم به ویژه افرادی که در شهر مشغول جابجایی مسافران هستند از این فرآورده به جای سوخت وسیله نقلیه خود استفاده کنند.
تردد بمب های متحرک در خیابان های کلانشهر زاهدان/ سوختگیری غیرمجاز با کپسول های گاز مایع
به گزارش شستون؛ به نقل از عصرهامون، گوشه ای از خیابان در نزدیکی یک پیک نیک پرکنی ماشین های متعددی دقایقی از حرکت متوقف شده صندوق عقب هایشان بالا زده می شود و کپسول گازی در مخزنی به نام  LPGتوسط یک شیلنگ خالی می شود؛ این کار هر دو روز یک بار توسط صاحبان وسائل نقلیه در کنار یک پیک نیک پرکنی یا دکه هایی که گاز آزاد به فروش می رسانند در سایه غفلت مسئولان بدون هیچ نظارتی انجام می شود.
در این میان برخی از مصرف کنندگان این سوخت بدون رعایت استاندارهای لازم با صرف هزینه‌هایی اقدام به نصب مخزن گاز مایع یا همان LPG کرده و با استفاده از سیلندرهای گاز مایع قابل حمل 11 کیلویی که برای پخت و پز استفاده می‌شوند، اقدام به پر کردن آن‌ها می‌کنند و عده‌ای نیز از همان سیلندرهای گاز مایع به عنوان مخزن سوخت استفاده می‌کنند .
 

فروش و تزریق گاز LPG که به صورت غیرمجاز در محدوده شهری انجام می‌شود یکی از معضلات و خطرهایی است که هرلحظه ممکن است حادثه آفرین باشد. این نوع سوخت گیری باعث شده تا با توجه به غیراستاندارد بودنش خطرات جدی در کمین رانندگان و شهروندان باشد چرا که در صورت کوچکترین تصادف به خاطر مهار نبودن کامل سیلندر احتمال پاره شدن شیلنگ و بروز حادثه های دلخراش وجود دارد.
یکی از رانندگان زاهدانی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی عصرهامون با بیان اینکه گاز مایع از بنزین ارزان تر و دسترسی به آن آسان تر است، گفت: هر دو سه روزی هشت هزار و 500 تومان پول یک کپسول 11 کیلویی گاز می دهیم و این برایمان به صرفه تر است تا اینکه روزی 30 الی 40 هزار تومان فقط پول بنزین بدهیم و در شهر مسافر جابجا کنیم.
 

وی ادامه داد: اگر چه با وجود خرابی بیش از حد آسفالت خیابان های کلانشهر زاهدان و دست اندازهای غیراستانداری که دارد وجود این مخزن ها برایمان دردسرساز و حادثه آفرین است اما چاره دیگری نداریم زیرا هزینه بالای بنزین ما را مجبور به استفاده از این روش کرده است.
علی ای حال در حالی سوختگیری غیرمجاز با کپسول های خانگی خطری برای شهروندان محسوب می باشد که موضوع برخورد با این خودروها و مراکز غیرمجاز عرضه کپسولهای گاز مایع باید در شورای ترافیک شهرستان مورد بررسی قرار گیرد و گام های عملی در جهت رفع این معضل و حفظ سلامت و امنیت شهروندان برداشته شود .
انتهای پیام/
شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۸
کد مطلب: 10763
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *