800
۰
در ادامه کمبود اعتباردر کشور؛

حال ناخوش بزرگترین منبع اقتصادی جنوب شرق/ مرگ درآتش؛ پایان تلخ نخیلات سیستان و بلوچستان

باغات و مزارع جنوب سیستان و بلوچستان که بزرگترین منبع درآمد مردم هستند چند سالی ست که در نبود امکانات و کمبود اعتبارات در حال مرگ هستند.
حال ناخوش بزرگترین منبع اقتصادی جنوب شرق/ مرگ درآتش؛ پایان تلخ نخیلات سیستان و بلوچستان
به گزارش شستون؛ به نقل از عصرهامون، باغات و نخیلات سیستان وبلوچستان که بزرگترین منبع در آمد مردم منطقه و منبع اقتصادی سیستان و بلوچستان هستند در سال های اخیر در سایه کمبود اعتبارات و امکانات در حال مرگ هستند.
 
از گرم شدن هوا و آفات و خشکسالی که نفس درختان را می گیرند بگذریم، کمبود امکانات اطفاء حریق سالانه باعث مرگ هزاران درخت در تنها یک بخش از جنوب استان می شوند.
 
علی ای حال در روز های اخیر بار دیگر باغات دهستان ناهوک سراوان طعمه حریق شد که جهت پیگیری این موضوع در تماسی که خبرنگار عصرهامون با عبدالحکیم شاهمیری بخشدار جالق شهرستان سراوان داشت، وی با بیان اینکه از ابتدای سال تا کنون بیش از صد فقره آتش سوزی در دهستان های ناهوک و کله گان سراوان به وقوع پیوست، گفت: تا کنون بالای 10 هزار نخل بر اثر این آتش سوزی ها از بین رفته اند.
 
وی ادامه داد: عدم هرس درختان ،عدم جمع آوری ضایعات در میان نخلستانها، نبوده راه بین مزارع باعث این آتش سوزی ها بوده و  آمار تلفات نخیلات و باغات و محصولات زراعی را بالا برده است.
 
شاهمیری تصریح کرد: روز گذشته 2آتش سوزی در نخلستانهای دهستان ناهوک از توابع این بخش باعث حریق بیش از2 هزار نخل خرما شد.
بخشدار جالق شهرستان سراوان با بیان اینکه نخستین آتش سوزی با تلاش مردم محلی حدود ساعت 15خاموش شد، خاطر نشان کرد: آتش سوزی دوم از ساعت 18 آغاز و پس از سه ساعت تلاش به طور موقت مهار شد.
 
وی با بیان اینکه در این آتش سوزی بیش از 2 هزار نخل پاجوش، بارور و 350 درخت شامل انار، انجیر، توت، هلو و زرد آلو طعمه حریق شد، اظهار کرد: علی رغم حجم بالای آتش سوزی ها در این بخش ، بخش جالق تنها دو ماشین آتش نشانی دارد و دهستان های ناهوک و کله گان فاقد ماشین آتش نشانی هستند.
شاهمیری گفت: در پیگیری هایی که امسال از استان داشتیم قول دادند به عنوان یکی از اولویت های شهرستان از سه دستگاه خودرو آتش نشانی که برای استان تهیه می شود یک دستگاه به ناهوک تحویل داده شود.
انتهای پیام/
يکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۷
کد مطلب: 10774
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *