800
۰
در ادامه فروش آزاد محصولات ممنوعه در کشور؛

فروش شربت سرطان زا در جنوب شرق!/ باز هم پای عربستان در میان است+ سند

معاونت غذا و دارو شربت ویمتو ساخت کشور عربستان را سرطان زا عنوان و دستور جمع آوری این کالا را صادر کرد.
فروش شربت سرطان زا در جنوب شرق!/ باز هم پای عربستان در میان است+ سند
به گزارش شستون؛ به نقل از عصرهامون، در حالی معاونت غذا و دارو شربت ویمتو ساخت کشور عربستان را سرطان زا عنوان کرد که این محصول نه تنها همچنان  به راحتی در فروشگاه های جنوب شرق به فروش می رسد  بلکه برخی فروشگاه های اینترنتی نیز به راحتی اقدام به فروش این محصول می کنند.
 
علی ای حال در نامه وزارت بهداشت که توسط معاونت غذا و دارو منتشر شده، آمده است: به گزارش آزمایشگاه کنترل کیفی این معاونت محصول شربت ویمتو ساخت کشور عربستان حاوی ماده سرطان زای بنزوات سدیم بوده و غیر قابل مصرف می باشد لذا خواهشمند است دستور فرمایید در صورت مشاهده جمع آوری محصول صورت پذیرد.
در ادامه اداره کل غذا و دارو و استاندارد قشم در نامه ای عوارض استفاده از این کالا را کهیر، آلرژی، تضعیف سیستم ایمنی، اختلال در یادگیری، اختلال در خواب، تاثیر بر عملکرد کبد و کلیه، بیش فعالی در کودکان، آسم و اگزما به ویژه در کودکان و سرطان عنوان کرد.
 
آنچه مسلم است این تنها محصول ممنوعه ای نیست که به راحتی در استان سیستان و بلوچستان در دسترس است و به فروش می رسد، بلکه محصولاتی همچون نوشیدنی موگو موگو، نوشیدنی مانجو (ستار)، اسمارتیز  m&m و شربت لیما نیز در این لیست قرار دارند.
 

اقلامی که توسط کانال تلگرامی منتسب به سازمان غذا و دارو و استاندار قشم( آدرس کانال qfds1395@)ممنوع اعلام‌شده است.
 
انتهای پیام/
شنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۵
کد مطلب: 10880
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *