800
۰
با حضور یک متخصص ایرانی مقیم بلژیک در زاهدان؛

12 بیمار شکاف لب و کام عمل جراحی رایگان شدند

با حضور یک متخصص ایرانی مقیم بلژیک در زاهدان50 بیمار شکاف لب و کام مورد معاینه قرار گرفتند که از این تعداد 12 نفر عمل جراحی رایگان شدند.
12 بیمار شکاف لب و کام عمل جراحی رایگان شدند
به گزارش شستون؛ به نقل از عصرهامون، شکاف کام و لب یا همان جراحی شکاف لب شایع ترین نقص کودکان در برخی کشورها به شمار می رود که ایران هم از این قاعده مستثنی نیست. تشکیل ناقص لب بالایی یا سقف دهان با هم یا مجزا رخ می دهد. این به معنی آن است که در بسیاری از کودکان شکاف کام به تنهایی و جود دارد و در بعضی از شکاف کام با لب وجود دارد.
جراحی ترمیمی شکاف کام و لب برای اصلاح رشد غیر نرمال و ایجاد عملکرد مناسب  و اصلاح ظاهر انجام می شود.  اکثر شکاف ها از طریق تکنیک های جراحی پلاستیک قابل درمان هستند. تیمی از افراد متخصص می توانند کودک شما را پیش از جراحی ارزیابی کنند.  این متخصصان شامل جراح پلاستیک، دندانپزشک، متخصص گوش و حلق و بینی، مشاور ژنتیک، مشاور، و متخصص کلام می باشند.
در همین راستا طی روزهای اخیر 50 بیمار شکاف لب و کام در زاهدان با حضور یک متخصص ایرانی مقیم بلژیک در زاهدان مورد معاینه قرار گرفتند.
مومنی رئیس بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) زاهدان در این خصوص با بیان این مطلب گفت: پروفسور نجمی به صورت اختصاصی نوآوری های مهمی در زمینه شکاف لب و کام دارد و به شکل مستمر در این زمینه فعالیت می کند.
وی ادامه داد: این متخصص زبردست در قالب گروه خیریه محکم در بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) زاهدان حضور یافت و در مدت 72 ساعت 50 بیمار شکاف لب و کام را معاینه کرد.
وی افزود: همچنین در این مدت برای 12 بیمار نیز عمل جراحی به صورت رایگان انجام شد.
گفتنی است دفتر بنیاد خیریه محکم در استان سیستان و بلوچستان بیش از یکسال پیش فعالیت خود را آغاز کرده و تاکنون 530 نفر از کودکان مبتلا به ناهنجاری های مادرزادی مانند لب شکری و شکاف کام توسط این موسسه و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به صورت رایگان تحت عمل جراحی قرار گرفتند.
 
انتهای پیام/
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۸
کد مطلب: 11041
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *