800
۰
به مناسبت چهارم خرداد روز مقاومت و پايداری؛

واقعه «کانال کمیل» و «کانال یونس» در دانشگاه آزاد اسلامی زاهدان بازسازی می شود

به مناسبت چهارم خرداد روز مقاومت و پايداری واقعه «کانال کمیل» و «کانال یونس» در محل دانشگاه آزاد اسلامی زاهدان به همت رزمندگان و بسیج دانشجویی در حال بازسازی است.
واقعه «کانال کمیل» و «کانال یونس» در دانشگاه آزاد اسلامی زاهدان بازسازی می شود
به گزارش شستون؛ علی نصیری رزمنده دفاع مقدس سیستان و بلوچستان در خصوص جزئیات خبر فوق در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون اظهار کرد: هدف از پیاده سازی کانال کمیل فاصله ایجاد شده بین نسل‌­ها است که جوانان ما هنوز با فرهنگ دفاع مقدس بیگانه هستند و ما باید این گونه مسائل را چه به صورت سمعی و چه به صورت بصیری به جوانان منتقل کنیم.
وی یکی دیگر از اهداف بازسازی کانال کمیل را غیرت رزمندگان گردان 409 سیستان و بلوچستان و نشان دادن مظلومیت آنان که در اوج مظلومیت جنگیدن و تعدادی شهید و به اسارت رفتند، دانست.
این رزمنده گفت: در کانال کمیل 176 رزمنده استان سیستان و بلوچستان به شهادت رسیدند و تعدادی زخمی شدند و 60 رزمنده به همراه فرمانده گردان محبعلی فارسی اسیر و به خاک عراق منتقل شدند.
نصیری با بیان اینکه در سال 1367 عراق تک سنگین در غرب و جنوب انجام داد، افزود: در صورتی که جنگ حالت فرسایشی پیدا کرده بود نیروهای عراقی خواستند یک نمایش قدرت نشان دهند تا بتواند مجددا برخی از مناطق را بگیرد؛  از ساعت 7 صبح رزمندگان بدون اینکه پشتیبانی داشته باشند تا ساعت 14 در اوج مردانگی و غربت جنگیدن آخرین گروه را که زدند سلاح رزمندگان خالی از گلوله بود و بدین صورت بچه‌های گردان 409 اسیر شدند.

گفتنی است در سالگرد تک دشمن در تاریخ 4 خرداد 97 واقعه کانال‌ کمیل با حضور رزمندگان، خانوده شهدا و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی افتتاح خواهد شد.


انتهای پیام/
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۵
کد مطلب: 11060
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *