800
۰
اهداف پوچ یک سازمان؛

پیوند واشنگتن و منافقین با کامیون‌های طلای سعودی‌ها!

گروه تروریستی منافقین با کمک‌های مالی و معنوی عربستان، اسرائیل و آمریکا همواره به دنبال ضربه زدن به جمهوری اسلامی بوده است.
پیوند واشنگتن و منافقین با کامیون‌های طلای سعودی‌ها!
به گزارش شستون؛ به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان، «ما باید از داخل به دنبال تغییر رژیم ایران باشیم و از آن حمایت کنیم» بخشی از سخنان رابرت جوزف معاون سابق وزارت خارجه آمریکا در نشست منافقین در پاریس است که همواره نشان دهنده پیوند عمیق و ناگسستنی گروهک منافقین با سردمداران کاخ سفید بوده است. هرچند که  ارتباط ایالات متحده با گروه های تروریستی مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران موضوع جدیدی نیست. واشنگتن از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی همواره در صدد ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران  بوده  تا به وسیله آن بتواند به اهداف نا مشروع خود دست یابد.
گام اول: چگونگی تاسیس سازمان تروریستی منافقین
یکی از گروه های تروریستی که مورد حمایت کامل واشنگتن قرار دارد، سازمان مجاهدین خلق (منافقین) است. این سازمان تروریستی  از سال 60 اقدامات تروریستی و خرابکارانه خود را آغاز کرد و با بمب گذاری و ترورهای کور و یا هدفمند جنایت های فراوانی را علیه مردم بی گناه ایران مرتکب شد. اقداماتی که همواره هم سو با اهداف کاخ سفید و سازمان سیا در راستای نا امنی و براندازی نظام جمهوری اسلامی قرار داشته است.
سه تن از اعضای سابق جبهه ملی دوم و نهضت آزادی در سال 1344  در مبارزه علیه رژیم شاه سازمانی با مشی مسلحانه تشکیل دادند. محمد حنیف‎نژاد، سعید محسن و عبدالرضا نیک‎بین رودسری هسته اولیه گروه را تشکیل دادند و یک سال بعد علی‎اصغر بدیع‎زادگان به این جمع پیوست اما در اسناد و منابع این سازمان فقط از سه تن حنیف‎نژاد، سعید محسن و بدیع‎زادگان به عنوان اولین بنیانگذاران یاد می‎شود.
این سازمان در سال 1348 برای کسب توان نظامی برای شروع عمل مسلحانه با سازمان فلسطینی الفتح و استفاده از امکانات آن برای آموزش‌های چریکی و مسلحانه ارتباط برقرار کرد. تعدادی از افراد این گروه اعزام شدند تا آموزش های لازم برای عملیات های مسلحانه را ببینند و تدارکات نظامی نیز در اختیار سازمان قرار دهد.
تقی شهرام، یکی از اعضای زندانی سازمان در زندان قصر با افشانی از محکومان چریک‌های فدایی خلق و علیرضا شکوهی رهبر گروه ستاره سرخ و حسین عزتی عضو آن گروه آشنا شد و معلومات مارکسیستی خود را نزد آنان تکمیل کرد و ایدئولوژی این گروه کاملا تغییر کرد و پس از آن افراد باقی مانده از این گروه بیشتر این عده به دور شخصی به نام «مسعود رجوی» گرد آمدند.
نام سازمان مجاهدین خلق پس از متلاشی شدن سازمان، اولین بار پس از پیروزی انقلاب اسلامی دوباره مطرح شد. رجوی و همفکرانش نفرات آزاد شده و اعضای پراکنده گروه را جمع کردند و  «سازمان مجاهدین خلق ایران» را بار دیگر پایه‌گذاری کردند.
/////////////
این سازمان تروریستی همواره مورد حمایت کاخ سفید قرار داشته، چرا که دولتمردان آمریکایی این گروه را به عنوان ظرفیتی قابل توجه برای خود قلمداد می کنند که آن ها را قادر می سازد برنامه های خود علیه ایران را آسوده تر پیاده سازی کنند.
گام دوم: سابقه همکاری واشنگتن و منافقین
سابقه حمایت های واشنگتن از منافقین کور دل، قدمتی طولانی دارد که از جمله آنها می توان به نامه بیل کلینتون رئیس جمهور وقت آمریکا در آذر ماه سال 1371 به مسعود رجوی (مسئول سازمان تروریستی منافقین) اشاره کرد. کیلینتون در این نامه محرمانه، تعهد خود نسبت به ارائه  کمک های مالی و غیر مالی به این گروه تروریستی را مورد تاکید قرار داده بود.
نمونه دیگر این حمایت ها به دوران اوباما باز می‌گردد، زمانی که وزارت خارجه وقت واشنگتن، نام منافقین را از لیست گروه های تروریستی خارج کرد؛ گروهی که از طرفی در ابتدای انقلاب اسلامی از حامیان اشغال سفارت آمریکا در تهران بود و از طرف دیگر به دلیل قتل تعدادی از سربازان آمریکایی در سال 1997 در صدر گروه های تروریستی  منفور در ایالات متحده قرار داشت.
/////////////
روشن است همکاری و ارتباط میان منافقین و کاخ سفید کاملا دو طرفه و راهبردی است. چرا که اهداف واشنگتن و منافقین با یکدیگر همپوشانی داشته و منافع مشترکی میان این دو وجود دارد که از مهمترین این اهدف، براندازی نظام جمهوری اسلامی است.
به همین دلیل دولت آمریکا در سال 1391 پس از سالها حمایت غیر رسمی از منافقین، تصمیم گرفت که حمایت هایش از این گروه تروریستی را علنی کند. از همین رو  وزارت خارجه آمریکا در تاریخ 28 سپتامبر 2012 ( 6مهر 1391 ) نام گروهک مجاهدین خلق را از فهرست گروه های تروریستی خارج کرد. 
گام سوم: نفوذ منافقین در کاخ سفید
با این وجود سوالاتی در این زمینه مطرح می شود، نخست اینکه نفوذ گروهک تروریستی منافقین در دولت فعلی آمریکا تا چه میزان است؟ و چرا  این گروه که به دلیل کشتار نظامیان آمریکایی و تهدید منافع ایالات متحده، روزگاری در صدر لیست گروه های تروریستی آمریکا قرار داشت اما اکنون  در نزدیکی کاخ سفید و کنگره برای خود دفتر نمایندگی تاسیس کرده است و برخی از دولتمردان ایالات متحده از نزدیکان این گروهک انتخاب شده اند؟
پاسخ کاملا روشن است؛ ارتباطات مالی سنگین میان منافقین با برخی مقامات فعلی و سابق آمریکا، باعت ارتباط نزدیک و همکاری گسترده ای میان آن ها شده است. البته در این باره «فیلیپ گیرالدی»  افسر سابق بخش ضد تروریسم سازمان CIA  در مطلبی به تاریخ ۳۰ اکتبر2018  در روزنامه «آمریکن هرالد تریبیون»، از پشت پرده رابطه منافقین، تحت رهبری مریم رجوی با سیاستمداران آمریکایی و بالاخص نئوکان‌ها خبر داد و علت تشدید جنگ‌طلبی این روزهای دولت آمریکا علیه ایران را، مرتبط با همین موضوع دانست.
/////////////
همچنین چندی پیش شبکه خبری ان بی سی در گزارشی مستند به بررسی ارتباط مقامات دولت ترامپ با اعضای گروه تروریستی منافقین پرداخت. در این گزارش، از افراد نزدیک به ترامپ، مانند رودی جولیانی و جان بولتون به عنوان کسانی نام برده شد که ارتباطات عمیق و تنگاتنگی با گروه تروریستی منافقین دارند.
گام چهارم: منابع تامین مالی گروه تروریستی منافقین
باید در نظر داشت، پس از روی کار آمدن دونالد ترامپ در آمریکا همکاری کاخ سفید با اعضای گروه تروریستی منافقین به شکل بی سابقه ای افزایش یافته است، تا جایی که به گفته آسوشیتدپرس، برخی مقامات کابینه ترامپ در ازای دریافت پول برای این گروه تروریستی سخنرانی کرده اند. بر همین اساس الین چاو وزیر حمل و نقل ترامپ تایید کرد حدود 2 سال پیش در ازای سخنرانی 5 دقیقه ای در راستای حمایت از منافقین، 50 هزار دلار از آن ها دریافت کرده است.
در گزارشی دیگر ریچار انگل خبرنگار شبکه آمریکایی ان‌بی‌سی نیوز به نقل از جوان استوکر (یک کارشناس در زمینه گروهک منافقین) فاش کرد،  جان بولتون در ازای سخنرانی در راستای حمایت از تغییر نظام ایران  و همچنین شرکت در تجمعات گروه تروریستی منافقین، تا کنون بیش از 180 هزار دلار از آن ها گرفته است.
/////////////
جولیانی شهردار سابق نیویورک و دوست بسیار صمیمی دونالد ترامپ نیز که شرکت بزرگی با نام «جولیانی بارتنرز» در زمینه مشاوره و سخنرانی‌های سیاسی تأسیس کرده و قراردادی را نیز در سال 2012 با سازمان مجاهدین خلق که در لیست تروریستی وزارت امور خارجه آمریکا بود منعقد کرد و حالا به عنوان مشاور حقوقی دونالد ترامپ فعالیت می کند، قطعا در تصمیم گیری های رئیس جمهور امریکا تاثیر گذار است.
البته ناگفته نماند که جولیانی تنها در سال 2006  با انجام 124 سخنرانی به مبلغ 200 هزار دلار، مجموعاً بیش از 11 میلیون دلار  دریافت کرده است. جولیانی در توجیه فعالیت های خود در این زمینه گفته است، "او یکی از ده‌ها آمریکایی بوده است که با مجاهدین خلق ارتباط داشته‌اند و  تلاش همه آن ها این بوده که منافقین  را از لیست گروه های  تروریستی خارج کنند و هیلاری کلینتون نیز در این تلاش همراه آنها بوده است".
جولیانی و گروهی از افراد نزدیک به ترامپ در نامه محرمانه به دفتر رئیس جمهور آمریکا درخواست مذاکره ترامپ با این گروه تروریستی را مطرح کرده و خواستار ارتباط با شاخه سیاسی این گروه تروریستی شده اند و نفوذ افراد حامی این گروه تروریستی تا کاخ سفید تاثیرگذاری آنها بر تصمیم گیری دولت فعلی آمریکا را ثابت می کند و با توجه به ورود افراد حامی منافقین به دولت ترامپ، بهترین موقعیت برای گروهک تروریستی منافقین به وجود آمده تا ترامپ دروغ های آنها تحت عنوان «تخطی ایران از برجام » را در بوق و کرنا کند.
/////////////
سوالی که در این میان مطرح می شود این است که منابع مالی این گروه تروریستی برای پیشبرد اهداف پوچ‌اش از چه طریقی تامین می شود؟ پاسخ این سوال روشن است چرا که حتی رسانه های غربی درباره این موضوع مطالبی را منتشر کرده اند، همانطور که می‌بینیم  ان. بی. سی در گزارشی ، عربستان سعودی را یکی از منابع تامین مالی منافقین معرفی کرد و همچنین «مسعود خدابنده» عضو سابق منافقین و تیم امنیتی سرکرده این گروهک، حمایت مالی ریاض از منافقین را تایید کرده است و می‌گوید: "من شخصا برای این گروه از عربستان سعودی به عراق پول آوردم. سه  کامیون طلا که هر کامیون یک تن طلا داشت".
/////////////
گام آخر
همکاری منافقین و آمریکایی ها و به ویژه دولت ترامپ قطعا با در نظر گرفتن اهدافی دنبال شده است، که بخشی از این ارتباط متاثر از ویژگی دولت فعلی آمریکا که دوشیدن است، صورت گرفته چرا که هر یک از دولتمردان امریکایی برای سخنرانی 5 دقیقه ای هزاران دلار دریافت کرده اند اما تنها خروجی این هزینه های هنگفت خارج شدن نام آنها از لیست گروه های تروریستی آمریکاست. یکی از اهداف مهم نزدیکی مقامات کاخ سفید و سازمان تروریستی منافقین فشار حداکثری بر جمهوری اسلامی است.
این گروهک برای پرداخت هزینه های غیر معقولش باید منابع مالی در اختیار داشته باشد تا بتواند در این راه پول های باد آورده را صرف اهداف پوچ و بی نتیجه خود کند، سعودی ها یکی از تامین کنندگان منابع مالی این گروهک هستند به طوری که کامیون های طلا و دلارهای میلیونی خود را روانه مقر این گروهک منافقین می کنند.
انتهای پیام/
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۹
کد مطلب: 11133
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *