800
۰

سایه خورشید بر سر شیعه و سنی سیستان وبلوچستان

دبیر اجرایی کاروان زیرسایه خورشید در سیستان وبلوچستان گفت: خادمان آستان مقدس علی ابن موسی الرضا(ع) در قالب کاروان زیرسایه خورشید جمعه وارد استان می شوند.
سایه خورشید بر سر شیعه و سنی سیستان وبلوچستان
به گزارش شستون؛ به نقل از عصرهامون، علی هوشمند در نشست خبری با اصحاب رسانه که در محل دفتر نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد اظهار کرد: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته، این کاروان قرار است در 50نقطه جمعیتی استان حضور پیدا کند و بیش از 150عنوان برنامه مختلف فرهنگی و مذهبی به مرحله اجرا درآورد.
وی با اشاره به حضور 8روزه این کاروان در استان ادامه داد:  80 کاروان رضوی متشکل از 200 نفر از خدام رسمی حرم مطهر رضوی، مبلغان روحانی، مداحان، قاریان قرآن و فعالان فرهنگی در هزار و 500 نقطه جغرافیایی کشور حضور پیدا خواهند کرد.
هوشمند تصریح کرد: در این برنامه بیش از دو هزار تشکل همکار با همراهی 20هزار نفر از نوجوانان و جوانان خدمت گذار ترویج دهنده فرهنگ رضوی، اجرای بالغ بر 9هزار عنوان برنامه مختلف را به عهده خواهند داشت.
دبیر اجرایی کاروان زیرسایه خورشید سیستان وبلوچستان گفت: کاروان خدام رضوی از روز جمعه جاری، از طریق فرودگاه کنارک وارد استان شده و قرار است پرچم متبرک آستان قدس را بر روی یکی از ناوهای مستقر در بندر کنارک که به سمت خلیج عدن حرکت می کند به اهتزاز درآورند.
وی ادامه داد: این کاروان پس از کنارک، در شهرستان های سرباز، راسک، بزمان، دلگان، جلگه چاه هاشم، ایرانشهر، خاش، سراوان، زاهدان و منطقه سیستان نیز حاضر می شود و اجرای برنامه های مختلفی در هر یک از شهرستان ها برای آنها تدارک دیده شده است.
هوشمند تاکید کرد: این کاروان درنظر دارد تا به طور عمومی در میان مردم حاضر شود که سابقه اجرای 4 سال گذشته نشان می دهد اهل سنت استان نیز حضور چشمگیری در این برنامه ها دارند و امیدواریم در پنجمین سال متوالی اجرای این برنامه، بار دیگر شاهد عرض ارادت مخلصانه و پرشور مردم استان به ساحت مقدس امام هشتم باشیم.
هوشمند با تشریح جزئیات برنامه ها در هر یک از شهرستان های استان بیان کرد: دیدار با خانواده های معظم شهدا، حضور بر بالین بیماران در بیمارستان های شهر، ملاقات با زندانیان، حضور در نقاط صفر مرزی و غیره از دیگر برنامه هایی است که در مدت زمان حضور این کاروان در استان اجرایی خواهد شد.
دبیر اجرایی کاروان زیرسایه خورشید سیستان وبلوچستان تصریح کرد: برنامه های محوری این کاروان در شهرستان زاهدان نیز با استقبال مردمی از محل میدان شهدا تا مسجد حضرت علی ابن ابیطالب(ع) این شهربه صورت پیاده روی آغاز می شود که این برنامه نیز سه شنبه هفته آینده اجرا می شود و در این ویژه برنامه محوری نیز بسته های تبرکی حرم امام رضا(ع) در بین حاضران توزیع می شود.
شایان ذکر است کاروان زیر سایه خورشید از 11 سال قبل فعالیت خود را آغاز کرد که امسال نیز برای پنجمین سال متوالی شاهد حضور کاروان در استان سیستان وبلوچستان خواهیم بود. خادمان حرم رضوی قرار است در ایام دهه کرامت، ۱۵ کشور در ۳ قاره جهان را به نور خود روشن کنند.
خبرنگار: پوریا جهانتیغی
انتهای پیام//
چهارشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۵
کد مطلب: 11400
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *