800
۰

موفقیت در آزمون‌ها را با بوییدن این نوشیدنی محبوب تجربه کنید

بوییدن یک نوشیدنی در کاهش استرس و موفقیت درجلسه‌های کاری و امتحانی تاثیر به سزایی دارد.
موفقیت در آزمون‌ها را با بوییدن این نوشیدنی محبوب تجربه کنید
به گزارش شستون؛ به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ کارشناسان در جدیدترین پژوهش‌های خود دریافتند بوی قهوه می‌تواند سبب افزایش عملکرد مغز انسان شود حتی اگر فرد قهوه را ننوشد.

دانشمندان اعتقاد دارند افرادی که درجلسه‌های کاری یا آموزشی حضور دارند و درآن قهوه صرف می‌شود یا حتی بوی مطبوع قهوه را می‌توانند استشمام کنند از بازده و عملکرد ذهنی بهتری برخوردار می‌شوند.

قهوه دارای خواص مختلف درمانی است که از آن جمله می‌توان به کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی، افزایش سوخت و ساز بدن، سم زدایی از کبد و کاهش خطر مرگ و میر ناگهانی جوانان اشاره کرد.

کارشناسان با آزمایش بر روی ۲۰۰ داوطلب در دو دسته دریافتند، گروه اول که در اتاقی که رایحه قهوه درآن وجود داشته است نمره‌های بهتری نسبت به گروه دوم که در اتاقی بدون بوی قهوه امتحان دادند کسب کرده‌اند.

بوییدن قهوه دارای اثر مشابهی، چون نوشیدن آن است و کافئین می‌تواند از راه تنفس نیز سبب بهبود بازده و توان ذهنی افراد شود.
این یافته‌ها حاصل پژوهش دانشمندان موسسه فناوری استیونز (the Stevens Institute of Technology) درنیوجرسی آمریکاست.
برخی افراد پس از مصرف قهوه دچارافت فشارخون یا سرگیجه می‌شوند که می‌توانند به جای نوشیدن قهوه از بوییدن رایحه آن کمک بگیرند و به این ترتیب توان ذهنی خود را افزایش دهند.

پژوهش‌ها نشان می‌دهند نوشیدن سه فنجان قهوه در روز سبب افزایش طول عمر و کاهش خطر ابتلا به انواع سرطان‌ها ازجمله سرطان زبان می‌شود.
نوشیدن قهوه یک ساعت پیش از انجام تمرین‌های ورزشی سبب افزایش توان بدن برای انجام ورزش دربازه زمانی طولانی‌تر می‌شود.

قهوه دارای ترکیب‌های متنوعی است که به کاهش وزن کمک می‌کند و می‌توان از آن برای به دست آوردن تناسب اندام بهره گرفت.

تحقیق‌ها همچنین نشان داده است نوشیدن قهوه می‌تواند جلوگیری از افت توان شناختی و ابتلا به آلزایمر درسالمندان شود.

کافئین مشهورترین ترکیب درقهوه، عاملی محرک است که سبب فعال شدن مغز و سیستم اعصاب مرکزی بدن انسان می‌شود و برای رفع خستگی، افزایش تمرکز و هشیاری مفید است.

نوشیدن قهوه همچنین سبب کاهش افسردگی و تقویت حافظه بلند مدت می‌شود.

با وجود تمامی مزایای قهوه، کارشناسان توصیه می‌کنند افراد درمصرف قهوه میزان تعادل را رعایت کنند، زیرا مصرف بیش از اندازه قهوه نیز سبب آسیب واختلال درسیستم اعصاب محیطی، بروز حالت تهوع، سرگیجه، کاهش سطح تمرکز، افت قند خون و حتی ازدست رفتن هوشیاری و کُما در افراد می‌شود.
منبع:Dailymail
انتهای پیام/
شنبه ۳۰ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۴
کد مطلب: 11413
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *