800
۰
درجلسه ستاد ساماندهی امور جوانان سراوان مطرح شد؛

بیکاری یکی از دغدغه های مهم کشور است/ سود آوری عامل سوق داده شدن جوانان به سوخت کشی در سراوان

فرماندار سراوان گفت: بسیاری از جوانان به دلیل سودآوری وارد مشاغل کاذب همچون سوخت کشی می شود که طی سال های اخیر حدود 30 نفر از جوانان سراوان در این راه جان خود را ازدست داده اند.
بیکاری یکی از دغدغه های مهم کشور است/ سود آوری عامل سوق داده شدن جوانان به سوخت کشی در سراوان
به گزارش شستون؛ ستاد ساماندهی امور جوانان با حضور فرماندار سراوان، رئیس اداره ورزش و جوانان و جمعی از مسئولین و انجمن های مردم نهاد در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان برگزارشد.
 درویش نارویی فرماندار سراوان در این جلسه بیکاری را یکی از دغدغه های مهم شهرستان و کشور دانست و  گفت: جوانان سراوانی با توجه به هم مرز بودن با کشور پاکستان و با توجه به بسترهای آسیب زا، بیشتر در معرض خطر هستند.
وی با اشاره به اینکه در شهرستان سراوان بالاترین فراوانی تحصیلات دانشگاهی وجود دارد، افزود: در سال جاری دولت طرح های مناسبی را برای اشتغال پایدار در روستاها و مناطق عشایری ایجاد کرده است.
فرماندار سراوان  از عدم استفاده از ظرفیت عظیمی که در شهرستان وجود دارد انتقاد کرد و ادامه داد: سالانه 45 هزار تن خرما از سطح باغات شهرستان برداشت می شود و فقط به اندازه 12 هزار تن در  سراوان سردخانه وجود دارد، چرا سرمایه داران شهرستان سردخانه ای با ظرفیت هزارتنی ایجاد نمی کنند تا جوانان زیادی مشغول به کار شوند.
نارویی یادآور شد: بسیاری از جوانان به دلیل سودآوری وارد مشاغل کاذب همچون سوخت کشی می شود که طی سال های اخیر حدود 30 نفر از جوانان سراوان در این راه جان خود را ازدست داده اند.
وی با اشاره به وجود 400 اثر تاریخی در سراوان، اضافه کرد: با توجه به آثار حک شده برا روی سنگ های این منطقه،  سراوان در گذشته داری تمدن بوده که باید از این تمدن در مسیر مناسب استفاده کرد.
فرماندار سراوان از عدم سرمایه گذاری افراد سرمایه دار شهرستان گلایه کرد و گفت: اکثر سرمایه داران شهرستان در دیگر نقاط سرمایه گذاری می کنند و هنوز فرهنگ سازی نشده که در شهرستان خود سرمایه گذاری کنند تا جوانان مشغول به کار شوند.
نارویی با اشاره به اینکه در بعضی از موارد جوانان نادیده گرفته شدند، گفت: احساس نادیده گرفته شدن در جوئانان موج می زند که می طلبد با ارتباط گیری مناسب با جوانان این مسئله کمرنگ شود.
وی به مهارت آموزی جوانان تأکید کرد و افزود: برخی از افراد که در کمپ های ترک اعتیاد شهرستان، پاک سازی می شوند؛ نیاز به مهارت دارند تا زمینه اشتغال آنان فراهم شود و اگر این موضوع جدی گرفته نشودد، باز هم شاهد گرفتار شدن آن افراد در گرداب سیاه مواد مخدر می شویم.

 انتهای پیام/ الف.د
 
دوشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۵
کد مطلب: 11564
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *