800
۰
در جلسه شورای عشایر شهرستان سراوان مطرح شد؛

سهم قابل توجه عشایر در تولید ملی و صنایع دستی/هزینه 550 میلیونی تومانی جهت توانمند سازی روستاهای عشایری در سراوان

فرماندار سراوان گفت: ۵۵۰ میلیون تومان از محل اعتبارات ارزش افزوده برای کمک به توانمند سازی روستاهای عشایری سراوان برای ماندگاری و جلوگیری از مهاجرت هزینه شده است.
سهم قابل توجه عشایر در تولید ملی و صنایع دستی/هزینه 550 میلیونی تومانی جهت توانمند سازی روستاهای عشایری در سراوان
به گزارش شستون؛ جلسه شورای عشایر شهرستان سراوان به با حضور درویش ناروئی فرماندار، حمید طوقی مدیر کل امور عشایر استان سیستان و بلوچستان و جمعی از مسئولین دستگاه های اجرایی در سالن اجتماعات فرمانداری سراوان برگزار شد.
 
درویش ناروئی فرماندار سراوان در این جلسه اظهار کرد: عشایر سهم قابل توجهی در تولید ملی، اقتصاد و صنایع دستی دارند که همواره در نمایشگاه های ملی و بین المللی با تولیدات خود جلوه خاصی در جذب مخاطب دارد.
 
وی با اشاره به اینکه عشایر می توانند در زندگی اجتماعی نقش تأثیر گذاری داشته باشند، افزود: از علل جامعه پذیری و اعتماد مردم عشایر صداقت، مردانگی، روحیه سلحشوری است که می طلبد به این بخش تفکيک ناپذیر جامعه توجه جدی صورت پذیرد.
 
نارویی با بیان اینکه منابع و تولید عشایر دچار نقصان شده، تصریح کرد: می بایست تمامی نهاد های دولت در زمینه حفظ کارکرد واقعی عشایر تلاش کنند.
 
فرماندار شهرستان سراوان در ادامه با بیان اینکه اشتغال مهمترین مشکل عشایر است، بیان داشت: در راستای اجرای طرح توسعه اشتغال پایدار روستائیان و عشایر دستگاه های متولی با شناسایی، راهنمایی و آگاهی بخشی به افراد، زمینه اشتغال عشایر را فراهم کنند.
 
وی تجمع و تمرکز عشایر را در ارائه خدمات مهم دانست و همکاری تمامی دستگاه های اجرایی را در اجرای این طرح مورد تأکید قرار داد.
 
فرماندار سراوان از هزینه ۵۵۰ میلیون تومانی از محل اعتبارات ارزش افزوده برای کمک به توانمند سازی روستاهای عشایری برای ماندگاری و جلوگیری از مهاجرت خبر داد و یاد آوری کرد: مطالعه و انتقال آب در منطقه کوه سفید برای بهره مندی عشایر از آب شرب لازم است.
 
وی در پایان سخنانش با بیان برگزاری نمایشگاه روستائیان و عشایر در چابهار، حضور و نقش عشایری در به نمایش گذاشتن توانمندی های شهرستان را مهم برشمرد.
 
انتهای پیام / م.ش
پنجشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۵۷
کد مطلب: 11582
مرجع : شستون
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *