800
۰
امام جمعه موقت شهرستان سراوان:

نقش مهم فنی حرفه ای و هنرستان ها در توسعه صنایع کوچک/سازش با دشمن لجوجی مثل ترامپ اثر مثبتی نخواهد داشت

امام جمعه شهرستان سراوان گفت: سازش با دشمن لجوجی چون ترامپ و اسرائیل، اثر مثبتی نداشته و نخواهد داشت چرا که سازش و مذاکره با آمریکا سودی ندارد.
نقش مهم فنی حرفه ای و هنرستان ها در توسعه صنایع کوچک/سازش با دشمن لجوجی مثل ترامپ اثر مثبتی نخواهد داشت
به گزارش شستون؛ حجت الاسلام و المسلمین یوسف مرادی امام جمعه موقت شهرستان سراوان در خطبه های سیاسی و عبادی نماز جمعه این هفته (نوزدهم مرداد ماه) با اشاره به اینکه گزافه گویی های وزیر امورخارجه سعودی را به شدت محکوم می کنیم،  اظهار کرد: به آدم جاهل می گوییم: حال که از شکست سیاست های رژیمتان در منطقه به خصوص حمایت از تروریست های تکفیری در سوریه و ناکامی تجاوزات ائتلاف متجاوز سعودی به یمن ناراحت هستید، اوضاع را وخیم تر از این نکنید.
 
وی با بیان اینکه پیشنهادات اخیر ترامپ در خصوص مذاکرات، یک بازی سیاسی برای موفقیت تیمش در انتخابات میان دوره ای مجلس نمایندگان و سنای آمریکا است، گفت: ترامپ هیچ راهبرد مشخصی برای ارتباط موثر و سازنده در خصوص ارتباط با جمهوری اسلامی ایران ندارد، چرا که او از اساس سیاسی نیست و سیاست‌های او براساس منافعش تغییر می یابند.
 
امام جمعه موقت شهرستان سراوان با اشاره به بیست و یکم مرداد ماه سالروز حمایت از صنایع کوچک و ضمن گرامیداشت این روز، افزود: به مسئولین مرتبط اکیدا توصیه می شود که با اختصاص بودجه ثابت و فراهم کردن زمینه حضور صاحبان صنایع کوچک ایرانی، در نمایشکاه های بین المللی، زمینه توسعه را فراهم آورند و نقش سازمان فنی و حرفه ای و هنرستان ها و مراکز دانشگاهی فنی در این زمینه اساسی است و حمایت از صنایع کوچک، زمینه ساز تحقق شعار سال خواهد شد.
 
وی ضمن گرامیداشت سالروز ازدواج امیرالمومنین علی (ع) با حضرت فاطمه زهرا (س) و روز ازدواج اذعان داشت: به خانواده ها و مسئولین توصیه می شود که از ازدواج ساده این دو اسوه معصوم الگو گرفته و از اشرافی گری در مراسمات جشن ازدواج فرزندان و یا سخت گیری های بی مورد پرهیز کنند.
 
حجت الاسلام و المسلمین مرادی در ادامه با اشاره به سالروز تشکل ها و مشارکت اجتماعی بیان کرد: توجە همه تشکل های اجتماعی را به پرهیز از اصراف و اشرافی گری و رعایت مصالح عمومی کشور و تقویت اعتقادات خود مبنی بر توحید در رازقیت خداوند، جلب می کنیم.
 
وی با اشاره به  روز23 مرداد ماه سالگرد پیروزی و مقاومت 33 روزه حزب الله لبنان در برابر رژیم صهیونیستی به عنوان روز مقاومت اسلامی یاد آوری کرد: در این روز مهم، اعلام می داریم که تنها راه نجات امت اسلامی در مقابل تجاوز، مقاومت است و سازش با دشمن لجوجی چون ترامپ و اسرائیل، اثر مثبتی نداشته و نخواهد داشت چرا که سازش و مذاکره با آمریکا سودی ندارد.
 
امام جمعه موقت سراوان توضیح داد: با آنهایی که روزهای آغازین اتمام مذاکرات هسته ای از آن به عنوان یک مذاکره برد برد یاد می کردند؛ الان باید ببینند که هردو برد به نفع آمریکا بود، در یک برد هسته ای رفت در برد دیگر تحریم ها ماند 
 
وی با بیان اینکه امروزه عدم اعتماد به ترامپ در دنیا علم شده و او را با عنوان بی اعتماد مورد تمسخر قرار می دهند، گفت:
از برخی فعالان سیاسی بعید است که صراحتا اعلام می کنند نباید مذاکرات را رد کنیم در حالی که در سال های ۷۶ با صراحت اعلام داشتند که هرگز از اصول خود مبنی بر اینکه آمریکا دشمن ماست کوتاه نخواهیم آمد.
 
حجت الاسلام والمسلمین مرادی با اشاره به جنایت وحشتناک حمله به اتوبوس کودکان مدرسه یمنی توسط عربستان سعودی ضمن محکوم کردن این واقعه گفت: از جامعه اسلامی خواهش می کنم که با حرکت های خودجوش، به جهانیان بفهمانیم که صف عربستان از صف مسلمین جداست.
 
وی با عنایت به روز خبرنگار ضمن گرامیداشت این روز بزرگ و عرض تبریک فراوان به اهالی خبر، ازجمله اعضای محترم ستاد نمازجعه و خبرگزاری شستون، از مدیرکل محترم صداوسیمای مرکز استان سیستان و بلوچستان خواست که نسبت به جذب یک خبرنگار تمام وقت برای شهرستان سراوان اقدام نماید؛ چرا که خبرنگاران، علیرغم تبیین خدمات نظام به مردم، زبان گویای مردم در رساندن مشکلات آنان  به مسئولین هستند.
 
 
 
انتهای پیام / م.ش
جمعه ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۲
کد مطلب: 11591
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *