800
۰

ثروتمند ترين و پولدارترين خانواده جهان كيست؟

در حالی که گزارش سازمان‌های مالی جهانی از ثروت 1.4 تریلیون دلاری خانواده آل سعود خبر می‌دهند، سازمان ملل متحد اعلام کرد بسیاری از مردم عربستان در فقر مطلق به سر می‌برند.
ثروتمند ترين و پولدارترين خانواده جهان كيست؟
به گزارش شستون؛ شبکه سی‌ان‌بی‌سی در گزارشی به نقل از موسسه مشاوره مالی و سرمایه‌گذاری «برند فاینانس» خبر داد خانواده آل سعود با این حجم دارایی می‌تواند رتبه اول ثروتمندترین خانواده جهان را به خود اختصاص دهد.
به گفته این موسسه خانواده آل سعود 16 برابر بیشتر از خانواده سلطنتی انگلیس که ثروت آن 88 میلیارد دلار تخمین زده می‌شود، ثروت دارد که این ثروت نزد حدود 2 هزار نفر از خانواده 15 هزار نفری آل سعود محصور شده است.
در ادامه این گزارش آمده است گرچه سلمان پادشاه عربستان که ثروتش 17 میلیارد دلار تخمین زده می‌شود پرنفوذترین فرد خانواده در هرم قدرت محسوب می‌شود، اما او از چندی پیش تقریبا تمامی اختیارات خود را به پسرش محمد بن‌سلمان واگذار کرده است.
طبق اعلام این شبکه آمریکایی شاهزاده‌های سعودی در حالی زندگی مرفه و پر زرق و برقی دارند که «فیلیپ الستون»، گزارشگر امور فقر سازمان ملل در گزارشی اعلام کرده تعداد زیادی از مردم این کشور ثروتمند نفتی در فقر مطلق به سر می‌برند.
گفتنی است که دولت عربستان به هیچ سازمان بین‌المللی یا داخلی مستقل اجازه تهیه آمار دقیقی از میانگین فقر و بیکاری در این کشور را نمی‌دهد.
منبع:اعتماد آنلاین
انتهای پیام/
پنجشنبه ۱ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۸
کد مطلب: 11667
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *