800
۰

کشف چهار کشتی بزرگ در وسط بیابان! +فیلم

هار کشتی مخصوص آب‌های عمیق در حالی در وسط بیابان پیدا شدند که مایل‌ها با نزدیکترین دریاچه فاصله داشتند.
کشف چهار کشتی بزرگ در وسط بیابان! +فیلم
به گزارش شستون؛ به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان؛ پیدا شدن چهار کشتی مطروکه در یکی از بیابان های قزاقستان شگفتی دانشمندان را برانگیخت. پیدا شدن این کشتی های مخصوص آب های عمیق که در یکی از بیابان های بی آب و علف این کشور پیدا شده بودند قوانین فیزیک را به چالش کشید. ماهواره دیدبانی زمین موسوم به "کوئیک برد" تصاویر متعلق به کشتی ها را در ارتفاع 250 مایلی این کشور تهیه کرده بود.
"جورج کورونیس"، یک جستجوگر کانادایی در این باره گفت : " نمی توانستیم به راحتی از آنچه در این عکس ها دیده می شد چشم پوشی کنیم. ما با بیابانی روبرو بودیم که هیچ آبی مایل ها دور از آنجا دیده نمی‌شد و دقیقا در وسط این بیابان این کشتی ها ظاهر شده بودند."
نزدیکترین جریان آب به این بیابان دریاچه آرال بود که مایل ها دورتر در جنوب غربی آن قرار داشت و تنها قابلیت کشتیرانی برای نوعی خاصی از کشتی ها در آن وجود داشت. اما سرانجام تحقیقات بیشتر که چندین سال به طول انجامید پرده از این معما برداشت. این تحقیقات نشان می‌داد زمانی در این منطقه یک دریای وسیع وجود داشت که در گذشت زمان محو شده است.
"شان اوکانر"، یک تحلیلگر نظامی گفت : " با توجه به این که قزاقستان در طول جنگ سرد بخشی از جماهیر شوروی بود، تعداد قابل توجهی از اطلاعات تحلیلی طبقه بندی شده به آن زمان بر می گردد. کشتی های بزرگ برای سفر در آب های عمیق طراحی شده بودند. این در حالی است که هیچ سابقه ای از چنین اتفاق عجیبی در مورد دریاچه آرال در هیچ کجا به ثبت نرسیده است."
 
 
00:00 02:50
کد ویدیو
دانلود
 
انتهای پیام/
پنجشنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۲۱
کد مطلب: 11786
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *