800
۰
خطیب نماز جمعه سراوان:

حضرت زینب (س) پیام آور نهضت عاشورا بود/ پیروزی مقابل دشمن با تفکر عاشورایی در دفاع مقدس

امام جمعه شهرستان سراوان گفت: دفاع مقدس گویای این است که در این عصر نهضت عاشورا به خوبی در ذهن و دل ها منعکس شده و انسان هایی با تأسی از پیام قیام امام حسین (ع) با ظلم و فساد مقابله کردند.
حضرت زینب (س) پیام آور نهضت عاشورا بود/  پیروزی مقابل دشمن با تفکر عاشورایی در دفاع مقدس
به گزارش شستون؛ حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری در خطبه های عبادی ‌ سیاسی و نماز جمعه سراوان با اشاره به اینکه امروز مصادف با آغاز اسارت اهل بیت پیامبر (ص) است، گفت: کاروان کربلا مصیبت های زیادی را شاهد بود و با توجه به اینکه حرکت و نگاه نهضت عاشورا، الهی بود، به خوبی مقابل مشکلات ایستادگی کردند.
وی با بیان اینکه امام سجاد (ع) و حضرت زینب (س) می توانند بهترین الگو برای انسان ها باشند، افزود: امام سجاد (ع) و حضرت زینب (س) با پا فشاری روی هدف خود، به خوبی هدف از نهضت امام حسین (ع) را بیان کردند و یزید را در شام و ابن زیاد را در کوفته رسوا کردند.
امام جمعه شهرستان سراوان با بیان اینکه حضرت زینب (س) پیام آور نهضت عاشورا و شخصیت بی نظیر بود، ادامه داد: حضرت زینت (س) با توجه به اینکه در تمام مسیر اسارت محنت ها، رنج ها و غم های فراوان کشید، اما با صبر و بردباری و با تمام قدرت رسالت و وظیفه خود در بیان نهضت عاشورا را انجام داد.
حجت الاسلام و المسلمین بامری با اشاره به شهادت امام سجاد (ع)، اضافه کرد: امام سجاد (ع) دارای خصوصیات جامع و بارز بود و همچنین در مردانگی، گذشت، تقوا، عبادت، بندگی خداوند، کمک به فقرا، اخلاق، صبر، بردباری و تلاوت قرآن بی نظیر بود.
وی با اشاره به سالروز آغاز جنگ تحمیلی و دفاع مقدس خاطر نشان کرد: در دفاع مقدس افراد زیادی زیر چتر ولایت و دوستی با ولایت و با ایثارگری ها و جان فشانی ها خوش درخشیدند.
امام جمعه شهرستان سراوان اظهار کرد: دفاع مقدس گویای این است که در این عصر نهضت عاشورا به خوبی در ذهن و دل ها منعکس شده و انسان هایی با تأسی از پیام قیام امام حسین (ع) با ظلم و فساد مقابله کردند.
حجت الاسلام و المسلمین بامری با بیان اینکه در دفاع مقدس، با تفکر عاشورایی مقابل دشمن ایستادیم، ادامه داد: عاشورا یک حادثه نیست بلکه تفکر است، عاشورا تاریخ نیست بلکه تاریخ ساز است.
وی با اشاره به اینکه دفاع مقدس چراغ روشن و نهضت جدید برگرفته است نهضت عاشورا بود، گفت: ایران در زمان جنگ تحمیلی مقابل پست ترین انسان به اسم صدام حسین که تمام جنایت کاران عالم پشت سر وی بود، ایستادگی کرد.
امام جمعه شهرستان سراوان در تکمیل مطلب فوق اضافه کرد: راه شیطانی و پلید که اربابان وی طراحی کرده بودند، به بن بست کشیده شد و انقلاب و دفاع مقدس نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مسیر مقاومت را در سراسر عالم ترویج داد.
حجت الاسلام و المسلمین بامری با اشاره به قرار گرفتن در آستانه بازگشایی مدارس و دانشگاه ضمن توصیه به خرید لوازم التحریر ایرانی، از مسیولین دانشگاه ها و مسیولین که در حوزه تعلیم و تربیت مشغول به خدمت هستند خواستار روشنگری و بصیرت افزایی میان جوانان در خصوص جنگ اقتصادی و تبلیغات سوء که توسط دشمن برای ناامید کردن ملت ایران در حال انجام است، شد.
 
 
انتهای پیام/
 
جمعه ۳۰ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۴
کد مطلب: 11905
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *