800
۰

چند ​نوزاد لاکچری در سیستان و بلوچستان متولد شد؟

مدیرکل ثبت احوال سیستان وبلوچستان از تولد تعداد زیادی نوزاد به اصطلاح لاکچری در استان خبر داد.
چند ​نوزاد لاکچری در سیستان و بلوچستان متولد شد؟
به گزارش شستون، به نقل از عصرهامون، هرچند مردم ایران در حال حاضر با مشکلات معیشتی زیادی مواجه شده اند اما هنوز هستند کسانی که حاضرند برای به روز بودن دست به هر کاری بزنند تا در نگاه دیگران باکلاس جلوه کنند.
یکی از مواردی که در نگاه جامعه سرمایه دار و مرفه کشور، شیک و لاکچری به حساب می آید انتخاب تاریخ های رُند برای انجام مراسم مختلف از قبیل عروسی، عقد و... است و تمام سعی خود را می کنند تا با صرف هزینه های بالا، این تاریخ ها را به نام خود ماندگار کنند تا از دایره باکلاس بودن کاذب عقب نیفتند.
یکی از این موارد که در ماه جاری به وقوع پیوست تاریخ97/7/7 بود که این بار نوک پیکان لاکچری ها به سوی تولد نوزادان در این تاریخ هدف گرفته شد و آن دست افرادی که همواره به فکر مُد و به قولی لاکچری بازی بودند سعی کردند تا فرزند خود را در این تاریخ خاص به دنیا بیاورند که در این مسیر برخی خطراتی نیز برای جنین متصور بود.
نظیر این عمل های جراحی در بیشتر نقاط کشور اتفاق افتاد اما در استان سیستان وبلوچستان به هیچ وجه چنین چشم و هم چشمی هایی را شاهد نبودیم اما این دلیل نبود تا نوزادان طبیعی در این روز خاص به دنیا نیایند.
در همین رابطه مدیرکل ثبت احوال سیستان وبلوچستان به خبرنگار عصرهامون گفت: خوشبختانه در فضای بومی و سنتی سیستان وبلوچستان این قبیل اقدامات هنوز در میان مردم جای پای خود را باز نکرده است که بخاطر تاریخی  شیک و به قولی باکلاس حاضر باشند سلامت فرزند خود را به خطر بیندازند.
رضا راحت دهمرده افزود: اما از آنجا که زاد و ولد در این استان آمار بالایی را به خود اختصاص داده است در این روز خاص نیز تولدهای زیادی صورت گرفت و نوزادان متعددی در نقاط مختلف استان متولد شدند ولی نمی توان برای آنها آماری دقیق و نهایی اعلام کرد چون والدین برای ثبت تولد و دریافت شناسنامه نوزاد خود بر اساس ضوابط ابلاغی، 15 روز مهلت قانونی دارند تا نسبت به این کار اقدام کنند.
به گفته مدیرکل ثبت احوال بررسی های این اداره کل نشان داد در تاریخ 97/7/7 تولدهای زیادی صورت گرفت اما فقط 341 تولد در این روز در سیستم این اداره به ثبت رسید.
انتهای پیام/
يکشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۱
کد مطلب: 12052
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *