800
۰
براساس اعلام مرکز آمار:

تورم کم درآمدها در مهر 15.7 درصد شد

محدوده تغییرات تورم دوازده ماهه در گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» بین ١٥,٧ درصد برای دهک اول تا ١٧.٧ درصد برای دهک دهم است.
تورم کم درآمدها در مهر 15.7 درصد شد
 به گزارش شستون؛ به نقل از مرکز آمار ایران، محدوده تغییرات تورم دوازده ماهه در گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» بین ١٥,٧ درصد برای دهک اول تا ١٧.٧ درصد برای دهک دهم است.
نرخ تورم کل کشور در مهر ماه ١٣٩٧ برابر ١٣,٤ درصد است که در دهک‌های مختلف هزینه‌ای در بازه ١٢.٧ درصد برای دهک اول تا ١٤.٣ درصد برای دهک دهم نوسان دارد. محدوده تغییرات تورم دوازده ماهه در گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» بین ١٥.٧ درصد برای دهک اول تا ١٧.٧ درصد برای دهک دهم است. هم چنین اطلاع مذکور در مورد گروه عمده «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» بین ١٠.٤ درصد برای دهک اول تا ١٣.٦ درصد برای دهک دهم است.
افزایش فاصله تورمی دهک‌ها
بر اساس اعداد مربوط به تورم در میان دهک‌های مختلف هزینه‌ای، فاصله تورمی دهک‌ها در این ماه به ١,٦ درصد رسید که نسبت به ماه قبل (١.٤ درصد) ٠.٢ واحد درصد افزایش نشان می‌دهد. فاصله تورمی در گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» نسبت به ماه قبل ٠.١ واحد درصد کاهش و در گروه عمده «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» نسبت به ماه قبل ١.٠ واحد درصد افزایش نشان می‌دهد.
انتهای پیام/
پنجشنبه ۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۰
کد مطلب: 12241
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *