800
۰

گروگانگیری ناکام سارق خودرو

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سارق حرفه‌ای خودرو با شلیک گلوله پلیس خبر داد و گفت: سارق برای فرار از دست پلیس اقدام به گروگانگیری راننده یک دستگاه خودرو پراید کرد.
گروگانگیری ناکام سارق خودرو
به گزارش شستون؛ سردار علیرضا لطفی با اعلام خبر بازداشت سارق خودرو با شلیک پلیس درباره جزئیات این خبر اظهار کرد: ساعت 10:40 مورخه پانزدهم آبان واحد گشت پلیس آگاهی تهران بزرگ در محدوده تهرانپارس به یک دستگاه خودرو مزدا 323 سفیدرنگ با یک نفر سرنشین مظنون شد.
رئیس پلیس آگاهی تهران خاطرنشان کرد: طی بررسی اولیه مشخص شد که خودرو دارای سابقه سرقت به تاریخ دهم آبان ماه سال جاری است که ماموران گشت پلیس آگاهی تهران بزرگ به راننده مزدا دستور توقف داده اما وی بر خلاف دستور ایست پلیس اقدام به فرار کرد.
وی با بیان اینکه ماموران گشت پلیس آگاهی با استفاده از علائم هشداردهنده سعی در متوقف کردن خودرو داشتند، گفت: راننده به سمت فلکه اول تهرانپارس حرکت کرده و با انجام حرکات نامتعارف باعث به خطر افتادن جان شهروندان و خودروهای عبوری شد.
لطفی تصریح کرد: ماموران در ادامه این تعقیب و گریز با رعایت قانون بکارگیری سلاح اقدام به شلیک تیر هوایی کرده اما راننده مزدا همچنان بدون توجه وارد یکی از خیابانهای فرعی در تهرانپارس شد و پس از برخورد با یک دستگاه پراید سفیدرنگ و خسارت وارد کردن به آن کماکان به فرار خود ادامه داد.
وی ادامه داد: راننده مزدا برای فرار از دست ماموران اینبار به صورت خلاف جهت حرکت و به شدت با یک خودرو پژو 206 سفیدرنگ برخورد کرد که همزمان ماموران لاستیک مزدا را مورد هدف گلوله قرار دادند؛ با وجود ترکیدگی لاستیک خودرو مزدا، راننده آن همچنان به مسیر خود ادامه داد اما به علت عدم توانایی در کنترل خودرو با داربستهای یک ساختمان نیمه‌ساز برخورد کرد و نهایتاً متوقف شد.
رئیس پلیس آگاهی تهران متذکر شد: با وجود متوقف شدن خودروی مسروقه، راننده آن از خودرو پیاده و به زور سوار یک خودرو پراید خاکستری شد و با گذاشتن جسم تیز زیر گلوی راننده آن که مردی میانسال بوده قصد گروگانگیری و سرقت خودرو را کرد که ماموران گشت پلیس آگاهی تهران بزرگ قبل از هرگونه اقدام در اینباره به سرعت وارد عمل شده و متهم را از ناحیه پا مورد هدف گلوله قرار دادند.
لطفی با اشاره به کشف یک قبضه جسم تیز، یک عدد افشانه به همراه آلات و ادوات مورد استفاده در سرقت خودرو، حین دستگیری متهم یادآور شد: نهایتاً متهم (مردی 35 ساله) برای انجام اقدامات درمانی به بیمارستان منتقل شد تا پس از انجام اقدامات درمانی در اختیار اداره دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گیرد./ صراط
انتهای پیام/
پنجشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۴
کد مطلب: 12360
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *