800
۰

۵ روش برای کاهش درد دندان درآوردن کودک

یک متخصص اطفال گفت: سرما و یخ به کاهش درد لثه کودکانی که در حال دندان درآوردن هستند، کمک می‌کند.
۵ روش برای کاهش درد دندان درآوردن کودک
به گزارش شستون؛ علی محتشمی متخصص اطفال در گفت‌وگو با  باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار کرد: لثه‌های کوچک و نرم کودک تحمل درد زیاد دندان درآوردن را ندارد به همین دلیل، آنها همیشه با بی‌قراری و گریه و مریض شدن این دوران را سپری می‌کنند؛ برای اینکه بتوانید تا حدی این درد‌ها را از وجود فرزندتان دور کنید، راهکارهایی وجود دارد که با به کارگیری آن‌ها می‌توان این دوران را برای کودکان آسان‌تر کرد.
این متخصص اطفال با بیان اینکه استفاده از پارچه حوله‌ای خیس و سرد یکی از روش‌های خوب برای تسکین درد دندان است، گفت: این پارچه را روی لثه‌های کودک قرار دهید تا آن را بجود حتی می‌توانید یک تکه یخ هم میان پارچه بگذارید و آن را محکم ببندید تا خدای نکرده در گلوی کودک نپرد و سپس پارچه را در دهان کودک بگذارید تا بجود.
بیشتر بخوانید: هنگام دندان در آوردن كودكان از ژل هاي بي حسي استفاده نكنيد
راهکار‌هایی برای کاهش بی‌قراری‌های دندان درآوردن شیرخواران
محتشمی ادامه داد: برای این منظور می‌توانید پارچه را در چای بابونه خیس کنید و در یخچال قرار دهید تا سرد و خنک بماند یا حلقه‌های پلاستیکی که برای دندان درآوردن کودکان است را هم در یخچال قرار دهید تا سرد شود سپس به کودک بدهید تا آن را بجود.
وی تشریح کرد: برای کودکانی که از درد لثه رنج می‌برند، می‌توانید دندونی‌های لرزان خریداری کنید؛ انواعی از دندونی وجود دارند که با گاز گرفتن کودک، شروع به لرزش می‌کنند و این مسئله برای کودک خوشایند و دوست‌داشتنی است، برای اینکه باعث تسکین دردش هم بشود، آن را در یخچال قرار دهید تا سرد شود.
بیشتر بخوانید: علایم و نشانه های دندان در آوردن در کودکان
این متخصص اطفال با اشاره به اینکه استفاده از غذا‌های منجمد یکی از راه‌های آرام کردن دندان است، گفت: سرما و یخ به کاهش درد لثهکودکانی که در حال دندان درآوردن هستند، کمک می‌کند؛ می‌توانید غذا‌هایی که کودک در آن سن مجاز به خوردن آنهاست را در فریزر منجمد کنید تا کودک آن‌ها را بجود و سرمای آن درد دندانش را کاهش دهد، استفاده از موز یخ زده یا شیر منجمد  روش‌های خوبی برای کم کردن درد هستند.
راهکار‌هایی برای کاهش بی‌قراری‌های دندان درآوردن شیرخواران
محتشمی یادآوری کرد: برای کودکانی که پستانک می‌خورند می‌توانید پستانک آن‌ها را در فریزر منجمد کنید تا هنگام مک زدن آن، سرمای موجود باعث بی‌حس شدن لثه‌ها و کم شدن درد آن‌ها شود.
انتهای پیام/
شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۵۳
کد مطلب: 12462
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *