800
۰

وضعیت فایل‌های سبز در بازار مسکن+جدول قیمت

بررسی وضعیت فایل‌های آماده فروش در بنگاه‌های املاک و سامانه‌های مجازی معاملات املاک نشان می‌دهد حجم فایل‌های سبزرنگ یعنی دسته‌ای از واحدهای مسکونی که با قیمتی کمتر از میانگین قیمت منطقه در هر مترمربع از سوی مالک پیشنهاد شده‌اند نسبت به ماه گذشته کمتر شده است.
وضعیت فایل‌های سبز در بازار مسکن+جدول قیمت
به گزارش شستون؛ به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛برخی از فایل‌های آماده فروش در بنگاه‌های املاک و سامانه‌های مجازی خرید و فروش ملک که با قیمتی کمتر از میانگین قیمت هر مترمربع واحد مسکونی ارائه می‌شوند با رنگ سبز شناخته می‌شوند.
این فایل‌ها عمدتا در هر بازه زمانی بازار مسکن بخشی از واحدهای آماده فروش را تشکیل می‌دهند؛ البته بسته به شرایط بازار حجم این فایل‌ها در بازار زیاد یا کم خواهد شد.
در حال حاضر نیز با توجه به کاهش حجم متقاضیان مصرفی در بازار و همچنین افزایش قیمت‌های پیشنهادی از سوی مالکان، تعداد فایل‌هایی که با رنگ سبز در بازار عرضه می‌شوند به طرز محسوسی کاهش پیدا کرده‌اند.
نکته جالب آنکه عمده فایل‌های سبز(قیمت مناسب) رنگ موجود در بازار نیز به واحدهای مسکونی با عمربنای بالا (بیش از ۱۰ سال) اختصاص پیدا کرده است. در عین حال آپارتمان‌های مسکونی با عمربنای کمتر از ۱۰ سال نیز که به‌عنوان فایل قیمت مناسب معرفی شده‌اند عمدتا فایل‌هایی است که مالک آنها تمایل به فروش فوری دارد. 
مطابق با آخرین گزارش رسمی از سوی بانک مرکزی درباره تحولات قیمتی بازار مسکن، متوسط قیمت هرمترمربع آپارتمان مسکونی در شهر تهران به ۸ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسیده است.
 
شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۶
کد مطلب: 12472
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *