800
۰
فرصت یا تهدید بودن مرز؛

سراوان؛ جولانگاه قاچاقچیان کالا ها/ از کشف ۴۲ شمش سرب تا توقیف دو دستگاه خودرو حامل مواد اولیه پلاستیک سازی

با توجه به اینکه شهرستان سراوان بیشترین مرز خاکی را با کشور پاکستان دارد، این شهر به جولانگاه قاچاقچیان کالاهای اساسی و دیگر کالا ها تبدیل شده است.
سراوان؛ جولانگاه قاچاقچیان کالا ها/ از کشف ۴۲ شمش سرب تا توقیف دو دستگاه خودرو حامل مواد اولیه پلاستیک سازی
به گزارش شستون، شهرستان سراوان که بیشترین مرز خاکی را با کشور پاکستان دارد به جولانگاه قاچاقچیان کالا ها تبدیل شده است.

برخی از افراد سودجو از خلاء های مرزی موجود در این منطقه سوء استفاده کرده و اقدام به قاچاق انسان (اتباع بیگانه)، قاچاق سازمان یافته سوخت با تانکر های بدون پلاک و کالاهای اساسی که دولت یارانه آنها را می پردازد، می کند.
 
سرهنگ پاسدار محمد پودینه فرمانده سپاه شهرستان سراوان در پاسخ به سوال خبرنگار شستون در خصوص برخی از اقدامات سپاه در خصوص مبارزه با احتکار و اخفاکنندگان کالا، گفت: در این شهرستان کالاهایی نظیر شیر خشک، آرد گندم، روغن، لوازم یدکی خودرو، لوازم بهداشتی، روغن خودرو، ماهی کلیکا، تن ماهی از جمله مواردی است که قاچاق می شود.

وی با بیان اینکه ظرف هفته های اخیر تویوتا دو هزار حامل شیر خشک در این منطقه را کشف کرده اند، گفت:  همچنین ۶۷۰ بشکه روغن ماشین، ۲۰۰ گالن ۲۰ لیتری گریس ، ۲۰۰ گالن  ۲۰ لیتری واسکازین قاچاق نیز شده کشف شده است.

فرمانده سپاه شهرستان سراوان خاطر نشان کرد: از دیگر کشفیات که توسط نیروهای خدوم سپاه انجام شده می توان به کشف ۴۲ شمش سرب و لاستیک خودرو اشاره کرد.

پودینه در تکمیل مطلب فوق اضافه کرد: در طول دو هفته اخیر ۱۴۰ کیسه مواد اولیه پتروشیمی که در پلاستیک سازی مورد استفاده قرار می گیرد، نیز از دو دستگاه خودرو کشف شده که به تعزیرات حکومتی شهرستان تحویل داده شد.

وی با اشاره به شبکه های توسعه یافته و سازمان یافته قاچاق کالا های اساسی که با معیشت مردم در ارتباط است، گفت: ما انسان ها باید به خود رحم کنید تا خداوند نیز به ما رحم کنند.

انتهای پیام/ الف/ د
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۲۸
کد مطلب: 12502
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *